زمینه حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در ورزش همدان فراهم شود

همدان - نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در فعالیت‌های ورزشی استان همدان را ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی پیش ازظهر پنج شنبه در نشست با روسای هیئت های ورزشی همدان با اشاره به مصوبه دیروز مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی از این پس تمام دستگاه های اجرایی از جمله شرکت های دولتی مکلفند حساب های ریالی خود را نزد بانک مرکزی افتتاح کنند و دریافت ها و پرداخت های خود را نیز از طریق این حساب ها انجام دهند و عدم اجرای این حکم تصرف در اموال عمومی است.

وی بابیان اینکه همچنین با الحاق تبصره ای به بند الف مقرر شد تمام دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه حساب های ریالی خود (درآمدی و هزینه ای) را صرفا از طریق خزانه داری کل و نزد بانک مرکزی افتتاح کنند.

حاجی بابایی عنوان کرد: دستگاه های یاد شده موظفند تمام دریافت ها و پرداخت های خود را فقط از طریق حساب های افتتاح شده نزد بانک مرکزی انجام دهند.

وی افزود: نگهداری هر گونه حساب توسط دستگاه های مذکور در بانکی غیر از بانک مرکزی در حکم تصرف در اموال عمومی است و نهادهای عمومی غیردولتی در رابطه با آن بخش از منابع خود که از محل منابع عمومی یا کمک های مردمی تأمین می شود مشمول این تبصره هستند.

وی در ادامه با اشاره به رویکرد حمایتی مجلس از ورزش گفت: اختصاص ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش در بخش های مختلف مطابق قانون برنامه ششم توسعه گام مهمی در کمک به توسعه ورزش است.

اختصاص اعتبار مورد نیاز به حوزه ورزش در برنامه ششم توسعه

حاجی بابایی عنوان کرد: اختصاص اعتبار مورد نیاز به حوزه ورزش در برنامه ششم توسعه در تاریخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است.

وی بابیان اینکه برنامه ششم توسعه با توجه ویژه به ورزش بدون تردید باعث توسعه زیر ساخت ها و تقویت هیئت های ورزشی می شود، خواستار حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران در ورزش شد و افزود: باید زمینه حضور سرمایه گذاران و بخش خصوصی را در فعالیت های ورزشی ایجاد کرد.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه در ورزش همدان گام های بلندی برداشته شده و ظرفیت ها و زیرساخت های خوبی در همدان وجود دارد، افزود: امروز همدان یکی از استان های پیشرو در زیرساخت های ورزشی است و به نوعی جایگاه خود را در کشور پیدا کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از حوزه زیر ساختها عبور کرد و به ورزشکاران و هیئت های ورزشی پرداخت، گفت: مجموعه افرادی که در هیئت های ورزشی فعال می کنند افرادی با تجربه و دارای سوابق مدیریتی بالایی هستند و انتظار است با وجود چنین ظرفیتی ورزش استان در کشور حرف اول را بزند.

ورزش همدان هنوز به تکامل نرسیده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز وضعیت ورزش همدان را مطلوب دانست و گفت: ورزش این استان برای رسیدن به جایگاه اصلی هنوز به تکامل نرسیده و باید با برنامه ریزی مطلوب و تلاش وافر به این هدف مهم دست یافت.

محسن جهانشیر افزود: همدان سرشار از استعدادهای ورزشی است که نیاز به شکوفایی دارند و در این مسیر هیئت های ورزشی باید بیشترین تلاش را داشته باشند.

وی یادآور شد: باید به سمتی حرکت کنیم که امید در جامعه افزایش یابد و با تامین امکانات ورزشی و رفاهی مورد نیاز مردم، نسبت به ایجاد فضای سالم و شاد اقدام و زمینه های لازم را مهیا سازیم.

محسن جهانشیر یادآور شد: مردم همدان شایسته بهترین امکانات و زیرساخت های ورزشی هستند و باید مطالبه به حق ورزشکاران عملیاتی شود.

کد خبر 4548696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =