گازرسانی به مهماندویه و طزره دامغان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

دامغان - مدیر اداره گاز ناحیه دامغان بابیان اینکه گازرسانی به مهماندویه و طزره این شهرستان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این پروژه نیمه اول سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

سعید غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه پروژه عملیات گازرسانی به روستاهای مهماندویه و طزره در شمال شرقی شهرستان دامغان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ابراز داشت: این طرح نیمه نخست امسال آغاز شد که مدت پیمان آن از زمان شروع ۲۷۰ روز کاری است.

وی ضمن بیان اینکه این طرح گاز رسانی نیمه اول سال ۹۸ تکمیل به بهره‌برداری خواهد رسید، اضافه کرد: میزان اجرای پروژه بالغ‌بر ۳۵ کیلومتر است.

مدیر اداره گاز ناحیه دامغان بابیان اینکه برای اجرای پروژه گازرسانی به روستاهای مهماندویه و طزره پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و شرکت گاز ایران هزینه می‌شود، ابراز داشت: جمعیت روستای مهماندویه ۸۴ خانوار با ۳۱۳ نفر و جمعیت روستای طزره ۲۶۷ خانوار در فصل زمستان است که در طول سال این میزان جمعیت به سه هزار و ۵۰۰ نفر می‌رسد.

غلامی بابیان اینکه کار پیمان‌سپاری گازرسانی به سه روستای اگره، سیاه پره و سرخده در شمال غربی شهرستان دامغان در حال واگذاری است، تصریح کرد: عملیات اجرایی گازرسانی به روستاهای فوق پس از انجام کار پیمان‌سپاری و عقد قرارداد با پیمانکار پروژه در سه‌ماهه نخست سال آینده رسماً آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: محرومیت‌زدایی و توجه به نقاط دور دست و کم‌بهره در الویت اصلی شرکت گاز ایران است که با تأمین اعتبار و پیمانکار کار عملیات گازرسانی به مناطق باقیمانده و محروم از نعمت گاز در شهرستان دامغان اجرا می‌شود.

مدیر اداره گاز ناحیه دامغان بابیان اینکه ضریب نفوذ گاز در شهرهای این شهرستان ۱۰۰ درصد و در روستاها ۸۵ درصد است، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰ درصد روستاهای دامغان فاقد گاز هستند که عملیات گازرسانی به این میزان از روستاها در دستور کار مسئولان استان و شهرستان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان دامغان ۴۲ هزار اشتراک گاز دارد که از این تعداد ۳۶ هزار اشتراک شهری و مابقی اشتراک روستایی است.

کد خبر 4570041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =