تکذیب ادعای وزارت ورزش/ مجدآرا: با ستاد نیروهای مسلح مکاتبه نشد

رئیس پیشین فدراسیون ورزش‎های همگانی ادعای این وزارتخانه در مورد استعلام از نیروهای مسلح در رابطه با وضعیت خدمتش را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت ورزش در حالی دو روز پیش اقدام به تعیین سرپرست برای فدراسیون ورزش‌های همگانی کرد که دوره چهارساله ریاست علی مجدآرا در این فدراسیون یک ماه پیش به پایان رسیده بود.

در همین رابطه خبرگزاری مهر امروز در گزارشی با عنوان «ابهامات پایان همکاری با مجدآرا» به این موضوع پرداخت و اینکه چرا وزارت ورزش پیش از پایان دوره مدیریت رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی برای ثبت نام نامزدها و برگزاری انتخابات این فدراسیون اقدام نکرد؟

در پاسخ به این پرسش مطرح شده، سید محمدشروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی به مکاتبات صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح اشاره کرد و اینکه وزارت ورزش طی این مدت منتظر دریافت پاسخ به این مکاتبه در رابطه با وضعیت خدمت علی مجدآرا بوده اما در نهایت پاسخی دریافت نشد.

علی مجدآرا اما این موضوع را تکذیب کرد. وی همچنین نسبت به اینکه وزارت ورزش برخلاف آئین نامه، اقدام به موقعی برای برگزاری انتخابات فدراسیون ورزش‌های همگانی نداشته، انتقاد کرد.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه دوره مدیریتش در فدراسیون ورزش‌های همگانی اسفندماه سال گذشته به پایان رسید، گفت: طبق روال قانونی و آنچه در آئین نامه انتخاباتی فدراسیون‌ها به آن تاکید شده، پیش از اتمام دوره مدیریت فدراسیون‌ها باید برای برگزاری به موقع مجمع انتخاباتی با ثبت نام از کاندیداها اقدام شود اما مشخص نیست چرا این اقدام در مورد فدراسیون ورزش‌های همگانی انجام نشد.

وی با بیان اینکه همین مسئله بی تأثیر در مهندسی شدن انتخابات نیست، ادامه داد: باید ثبت نام کاندیداها پیش از اتمام دوره من انجام می‌شد اما با وجود گذشت یک ماه از پایان دور ریاست من هنوز زمانی برای ثبت نام از کاندیداها تعیین نشده است. باید این کار زودتر از اینها انجام می‌شد. نهایت اینکه شرایط من تأیید نمی‌شد.

رئیس پیشین فدراسیون ورزش‌های همگانی در واکنش به این موضوع که «ظاهرا وزارت ورزش منتظر نتیجه مکاتبه‌ای بوده که در مورد شما با ستاد کل نیروهای مسلح انجام شده بود» نیز خاطرنشان کرد: هیچ مکاتبه‌ای انجام نشده است. خودِ من دو روز پیش این نامه را از خانم فرامرزیان (معاون منابع مالی و انسانی وزارت ورزش) دریافت کردم و برای دریافت پاسخ آن هم پیگیر شدم. اصلاً طی ماه‌های گذشته مکاتبه‌ای در مورد من با ستاد کل نیروهای مسلح انجام نشده بود.

وی در مورد چرایی این موضوع گفت: نمی دانم دلیل چیست اما مکاتبه‌ای انجام نشده است. نامه را خودم به صورت دستی دریافت کردم.

«نامه مورد نظر در رابطه با وضعیت خدمت شما بوده است. پاسخ این نامه چه بود؟ آیا بحث بازنشستگی شما مطرح است؟»، مجدآرا در پاسخ به این پرسش تاکید کرد: بازنشسته نیستم. پیش از این در تمام مکاتباتی که با نهادها و از جمله سازمان بازرسی داشتم، تاییدیه این موضوع را گرفته و به وزارت ورزش و شخصِ داورزنی هم دادم. پاسخ نامه‌ای که دو روز پیش از وزارت ورزش گرفتم هم این است که بازنشسته نیستم. این پاسخ را هم دوباره در اختیار وزارت ورزش قرار می‌دهم.

رئیس پیشین فدراسیون ورزش‌های همگانی همچنین در پاسخ به این پرسش که «آیا برای انتخابات دوره جدید این فدراسیون کاندیدا خواهید شد؟»، گفت: بله؛ بازنشسته نیستم و شرایط کاندیدا شدن را هم دارم. بنابراین قطعاً کاندیدا می‌شوم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مجدآرا از طرف ستاد کل نیروهای مسلح مأمور به ورزش شده است. وی طی هشت سال گذشته ریاست فدراسیون ورزش‌های همگانی را بر عهده داشت.

کد خبر 4587007

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =