هفته نخست کورس اسبدوانی بهاره گنبد برگزار شد

گنبد کاووس – هفته نخست رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد با شرکت ۶۵ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته نخست رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۶۵ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۷ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب آلتین شاد زودتر از خط پایان گذشت و امین محمدی با اسب شهرات خان و آرمین آق آتابای با اسب آلما ماربل به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که کمال دلیجه عطا با اسب لبخند عنوان اول را به دست آورد و متین مهرانی با اسب پیشانی سفید و مهرداد خوجملی با اسب پریمات به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب حریف موفق به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب تام لیدی و کمال صالح پور با اسب کروم به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب هج بل زودتر از خط پایان عبور کرد و پیمان قلرعطا با اسب نوا هج و عبدالحلیم قبادی با اسب هج کروز به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون چهار ساله در هندیکپ کلاس ۶ به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب رزی گل نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و پیمان قلرعطا با اسب سرگل (۲) و متین جرجانی با اسب پدرو پاپلو نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ستار مهرانی با اسب اسپید گل موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب ساقه و کمال دلیجه عطا با اسب دازی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس سه به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب تونیکس موفق به کسب عنوان نخست شد و آرمین آق آتابای با اسب رای هارد و نورمحمد بهادر با اسب ریو کوئین به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

کمال دلیجه عطا و آرمین آق آتابای بهترین چابکسواران هفته

در پایان هفته نخست رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد، کمال دلیجه عطا و آرمین آق آتابای هر کدام با کسب دو مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسواران هفته لقب گرفتند و ستار مهرانی، آق اویلی بشگرد و اسحاق یزدانی هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد بعدازظهر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

کد خبر 4594801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =