ضرورت همکاری دستگاه ها با سمن ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بر ضرورت همکاری دستگاه های اجرایی با سازمان های مردم نهاد در حوزه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی ظهر یکشنبه در نشست کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در اراک، اظهار داشت: باید طوری عمل کنیم که هر خانواده ایرانی در برابر مواد مخدر احساس خطر کند و از این طریق مبارزه با مواد مخدر اجتماعی شود.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های بسیاری در راستای مقابله با مواد مخدر وجود دارد که از این ظرفیت‌ها به درستی بهره گیری نمی‌شود و دستگاه‌های مختلف باید در این حوزه ورود کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر نیز بایستی پیگیری‌های لازم را در این راستا انجام دهند و دستگاه‌ها با این سازمان‌های مردم نهاد همراهی کنند.

اکرمی خاطر نشان کرد: تنها راه مبارزه اثرگذار با مواد مخدر همگانی سازی این مقوله است. خانواده‌های دردمند در این زمینه باید آگاهی پیدا کنند و تجربیات فعالان حوزه مبارزه با مواد مخدر بایستی همگانی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: باید انجمن‌های موفق در امر مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر را به جامعه معرفی کنیم و مسئولان دستگاه‌ها، فرمانداران، بخشداران، دهیاران موظف هستند با آنها همکاری لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: بخش فرهنگی دستگاه‌های اجرایی مختلف بایستی با این انجمن‌های مردمی مقابله با مواد مخدر و اعتیاد تعامل داشته باشند و در امور مرتبط با این موضوع، به آنها کمک کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: در این حوزه مجموعه‌هایی همچون بسیج نیز می‌تواند وارد شده و همانطور که سازندگی را بر عهده گرفته، از ظرفیت خود برای سازندگی انسان‌ها نیز استفاده کرده و در راستای مقابله با مواد مخدر گام بردارد.

اکرمی عنوان کرد: در هر حوزه‌ای که انجمن‌ها نیاز به کمک داشته باشند، دستگاه‌ها باید با آنها همکاری کنند و چنانچه همکاری انجام نشد، می‌توانند به استانداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اعلام کنند. همچنین دستگاه‌های اجرایی چنانچه پیشنهادات جدید و متفاوتی در این زمینه داشته باشند، می‌توانند پیشنهادات خود را به دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

کد خبر 4620655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =