مجلس قانون حقوق عمومی را تصویب کند/جلوگیری از دست‌اندازی به انفال

سمنان - دادستان کل کشور با اشاره به ضرورت جلوگیری از دست‌اندازی برخی افراد به انفال، بستر رودخانه‌ها و زمین‌خواری، گفت: برای این منظور مجلس قانون حقوق عمومی را باید به سرعت تصویب کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد منتظری ظهر پنج شنبه در مراسم معارفه دادستان مرکز استان سمنان به میزبانی دادگستری ضمن بیان اینکه احقاق حق مردم یکی از مهمترین رسالت‌های یک دادستان است، ابراز کرد: دفاع از حقوق عمومی دیگر وظیفه اصلی یک دادستان را می‌سازد که در جامعه بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: در برخی حوزه‌ها و در زمینه حقوق عمومی متاسفانه شاهد هستیم که برخی تجاوزها صورت گرفته است، برای مثال تعدی به حقوق عمومی چون زمین‌خواری، حریم رودخانه‌ها، تجاوز به بستر رود و دها مورد دیگر که این امر شایسته نیست و باید با آن برخورد شود.

مجلس زمینه را برای برخورد با متجاوزان حقوق عمومی فراهم کند

دادستان کل کشور با بیان اینکه مجلس وظیفه دارد تا قانون حقوق عمومی را به‌سرعت تصویب و زمینه را برای برخورد با متجاوزان حقوق عمومی فراهم کند، تاکید داشت: اگر ما به وظایف خود عمل می‌کردیم، بی‌شک بسیاری از وقایع و حوادث پیش آمده در ماجرای سیل اخیر در برخی استان‌های کشور را شاهد نبودیم.

منتظری تاکید کرد: از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم در مسائلی که منافع آن به عامه مردم باز می‌گردد مساعدت و همکاری بیشتری را اعمال کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی در راستای تحقق خواست مقام معظم رهبری و رفع مشکلات دولت و به ویژه حوزه‌های اقتصادی و صنعت پای کار است، ابراز داشت: اگر بعضاً کوتاهی شکل گرفته مسئولان اجرایی کشور آن را از ما بخواهند.‌

مسئله حجاب و عفاف دستاویزی برای رسیدن به مطامع و خواسته‌های دشمن

دادستان کل کشور افزود: از دو سال پیش از دادستان‌ها و رؤسای دادگستری‌ها خواستیم که برای رفع مشکلات تولید در کشور جلساتی را برگزار و مساعدت لازم را ارائه کرده و از سوی دیگر در مسائل و مشکلات حقوقی کارخانجات و صنایع، دستگاه قضائی ضمن رعایت حقوق بانک تسهیلات دهنده و پیگیری حقوق آن مجموعه، باید تلاش کند تا چرخ کارخانجات از حرکت نایستد.

منتظری در دیگر بخش سخنان خود بیان داشت: امروز مسئله حجاب و عفاف دستاویزی برای رسیدن به مطامع و خواسته‌های دشمن شده و آنها با انواع اقدامات تلاش دارند تا با بهره مندی از این مسئله، فرهنگ غربی را در کشور رواج دهند که باید مراقب باشیم همچنین باید تاکید کرد که دستگاه قضائی و نیروی انتظامی در مقابله با بد حجابی کوتاه نیامده و تمام تلاش خود را در مبارزه با بی‌بند و باری در جامعه ارائه خواهد کرد.

وی گفت: دلایلی داریم که دشمن با تضعیف بحث حجاب و عفاف قصد گرفتار کردن جوانان و زنان ما را دارد که قطعاً نیروی انتظامی و مردم اجازه نخواهند داد که عده قلیلی فرهنگ حجاب و عفاف را زیر سئول برده و تضعیف کند.

باید هوشیار بود

دادستان کل کشور همچنین بابیان اینکه سپرده‌های مردمی ۹۷ درصد کل سرمایه یک بانک را در برمی‌گیرند حال‌آنکه سهم دولت نهایتاً سه تا چهار درصد است، ابراز کرد: وقتی بانکی به یک کارخانه تسهیلات میلیاردی می‌دهد باید در نظر داشت که بانک‌ها از سرمایه‌های مردم به این کارخانه وامداده‌اند درنتیجه اگر این کارخانه نتواند وام را پرداخت کند آن‌سوی سکه نیز باز مردم متضرر می‌شوند.

منتظری بیان کرد: البته باید گفت حمایت از تولید یکی از محورهای مورد تأکید دستگاه قضایی است و لذا معتقدیم که چرخ کارخانه نباید بخوابد هرچند باید به‌گونه‌ای عمل کرد که منافع بانک وام‌دهنده و واحدهای تولیدی وام‌گیرنده نیز رعایت شود و درنتیجه موضوع اقتصادی و رسالت دادستانی دراین‌بین موضوعی پیچیده و دشوار است.

وی افزود: امروز دشمنان ما با ابزار مختلفی چون رسانه‌ها، فضای مجازی و حتی برخی روزنامه‌ها دشمنی‌هایشان را درزمینهٔ اقتصادی و فرهنگی تشدید کرده‌اند و برای این حملات علیه کشورمان از هیچ کوششی نیز دریغ نمی‌ورزند لذا باید بیش از هر زمان هوشیار بود.

کد خبر 4639713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =