تکمیل طرحهای نیمه تمام و تامین منابع پایدار در محمدیه اولویت دارد

قزوین- شهردار محمدیه گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام، تامین منابع درآمدی پایدار، ساخت جاده دسترسی مهرگان به قزوین، تامین روشنایی معابر و تقویت حمل و نقل عمومی در اولویت شهرداری است.

به گزارش خبرنگار مهر، در سلسله نشست های فصلی شهردار و رئیس شورای اسلامی محمدیه با خبرنگاران، مریم نخستین شهردار و علی کاظمی رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه عصر چهارشنبه در محل سالن جلسات شهرداری ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

مریم نخستین در این نشست خبری گفت: در حوزه فرهنگی، ورزشی برنامه های متنوعی اجرا شده که برگزاری جشن ترافیک، صبحانه سالم، استقبال از بهار، مهارت خانواده، مسابقه محله در پارکها، آموزش رایگان رشته های ورزشی، ورزش صبحگاهی، استفاده از دریاچه پارک بهشت، تقویت سلامت، یوگای خنده ورزش از جمله فعالیت های انجام شده است.

وی بیان کرد: توسعه فضاهای ورزشی در بوستانها برای کودکان، سالمندان، افتتاح پارک گلسار و بوستان منطقه ۴ پس از دو سال و ۷ ماه توقف، گل کاری در مهرگان و محمدیه، تعویض مبلمان پارک ها، تدارم خدمات شهری، جمع آوری زباله، شستشوی سطل های زباله و تابلوهای شهری و باز پیرایی تابلوی شهدا در مهرگان و نصب تصاویر شهدا در ناحیه شهری مهرگان از دیگر کارهای انجام شده است.

ساخت ایستگاه آتش نشانی در اولویت است

شهردار محمدیه تصریح کرد: با توجه به پیش بینی استقرار جمعیت ۱۰۰ هزار نفری در ناحیه شهری مهرگان یکی از اولویت های ما ساخت ایستگاه آتش نشانی است تا بتوان در زمان بروز آتش سوزی خدمات لازم را ارائه کرد.

نخستین بیان کرد: نبود زیرساختها در مهرگان موجب شده تا با چالش های جدی مواجه باشیم به همین دلیل باید پیش بینی لازم را انجام دهیم تا نیازها را تامین کنیم که در این راستا زمینی به مساحت ۱۷۵۰ متر مربع برای ساخت ایستگاه آتش نشانی واگذار شده و امیدواریم بتوانیم ۲۳ نفر نیرو بتوانیم خدمت رسانی مناسب را انجام دهیم.

ارتقای آتش نشانی به سازمان

وی گفت: با تبدیل آتش نشانی به سازمان توجه بیشتری به این واحد شده و با تامین اعتبار برای خرید تجهیزات مورد نیاز امیدواریم زمینه خدمت رسانی بیشتر شود.

نخستین تصریح کرد: خرید یک دستگاه خودرو و اختصاص قطعه زمینی به مساحت ۱۵۷۵ متر مربع و دو میلیارد تومان برای خرید نردبان، در مهرگان، زمینه خدمت رسانی به شهرهای اطراف هم فراهم خواهد شد.

شهردار محمدیه بیان کرد: از نظر تجهیزات آتش تشانی نیازمند کمک هستیم که در حال حاضر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اوراق داده اند تا هزینه شود.

دنبال درآمدهای پایدار هستیم

وی در ادامه گفت: مهمترین دغدغه ما تامین درآمد پایدار برای اجرای طرح های عمرانی و شهری است که در این راستا آماده سازی منطقه ۷ در دستور کار است و تاکنون ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان برای شبکه آب و فضلاب هزینه شده و با حل مشکل صدور اسناد و پروانه امیدواریم منبع درآمد خوبی برای شهر ایجاد شود.

نخستین تصریح کرد: با تامین خدمات زیرساحتی در محدوده مالکانه هشت گانه در مهرگان زمینه صدور پروانه فراهم شده اما هنوز خدمات آب و برق و گاز داده نشده است.

وی از صدور ۴۱ هزار و ۷۰۰ مترمربع مجوز ساخت در شهر محمدیه خبر داد تا درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد شود.

پرداخت بدهی شهرداری، ساخت جاده دسترسی مهرگان به قزوین

نخستین در ادامه گفت: برای پرداخت بدهی شهرداری در سال گذشته ۴۶ قطعه زمین به ارزش ۱۱ میلیارد تومان دریافت کردیم که به پیمانکاران پرداخت شد.

وی یادآورشد: ساخت جاده دسترسی مهرگان به قزوین با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار که با واگذاری زمین از سوی اداره راه تامین شده بزودی پس از مشخص شدن مسیر آغاز خواهد که با افزایش هزینه ها پیش بینی می شود این هزینه به ۲۰ میلیارد تومان برسد.

نخستین یان کرد: جاده دسترسی مهرگان به قزوین باید بسرعت آغاز شود که دو مسیر کانال مادر و مسیر تیرهای برق داریم که تفاهم انجام شده و برگزاری جلسات بزودی به نتیجه خواهیم رسید.

شهردار محمدیه بیان کرد: دو پروژه سرمایه گذاری که در سالهای قبل کلید خورده و متوقف شده برای آماده سازی محمدیه به شهرداری واگذار شده تا مشارکت برای سرمایه گداری شکل بگیرد اما اخیراً ستاد اجرایی حضرت امام اعلام کرده زمین ها متعلق به آنهاست که با پیگیری لازم بزودی مشکل را با واگذاری زمین از سوی اداره راه و شهرسازی حل خواهیم کرد.

وی گفت: در پروژه دیگر ۲۶ مغازه و یک سالن اجتماعات و یک هایپر مارکت به دلیل نبود انشعاب آب و برق متوقف شده بود که با تزریق یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان برای تامین آب و ۶۵۰ میلیون تومان برای برق این پروژه فعال خواهد شد.

شهردار محمدیه تکمیل طرح های نیمه تمام را از اولویت های شهرداری دانست و گفت: با اولویت بندی پروژه ها، احداث پارک منطقه ۴ به جریان افتاده و بازپیرایی منطقه ۳ و احداث دارالقران که در سال ۹۳ آغاز شد و متوقف بود آماده افتتاح شده، پارک شهر پس از ۱۴ ماه توقف فعال شده و به بزرگترین پارک درون شهری تبدیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: تکمیل زون ها در مهرگان، احداث المان شهدا در این ناحیه شهری برای دو شهید گمنام، ساخت بوستان بانوان و تکمیل سایر طرح های نیمه تمام در مهرگان، تامین روشناییمعابر، افتتاح کمربندی منطقه دو، تامین روشنایی کمربندی منطقه ۴، نور پردازی ناحیه شهری مهرگان از اقدامات انجام شده است.

نخستین تصریح کرد: همه طرح های سال ۹۷ و ۹۸ پیوست فرهنگی، محیط زیستی و زمان بندی دارد تا بموقع اجرا شود.

وی اظهارداشت: آغاز عملیات ساخت ایستگاه آتش نشانی در مهرگان، نورپردازی مناطق دو و چهار در شهر محمدیه، ساخت زیرگذر الماس، توسعه دیوار نگاره ها در مهرگان و راه اندازی بازارچه های فصلی از اقدامات دیگر شهرداری محمدیه است.

نخستین در ادامه همراهی و تعامل شورا و شهرداری را مطلوب دانست و گفت: از ظرفیت نیروهای شهرداری استفاده کردیم و هیچ نیرویی از قزوین به محمدیه منتقل نشد و کارها بخوبی پیش می رود.

وی اظهارداشت: شهر محمدیه در گذشته با کوچکترین بارندگی دچار آب گرفتگی می شد که با لوله گذاری این تهدید بر طرف شده است.

بودجه ۷۲ میلیارد تومانی شهرداری محمدیه

نخستین در مورد بودجه شهرداری محمدیه هم تصریح کرد: بودجه شهرداری محمدیه ۷۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود که ۱۰ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان آن محقق شده است.

وی بیان کرد: خرید نردبان بلند مرتبه حدود ۵۵ میلیارد تومان لازم دارد که قادر به تامین آن نیستیم و موضوع با وزیر راه مطرح شده تا با واگذاری و فروش زمین بتوان هزینه آن راتامین کرد و اطفای حریق ساختمان های ۱۴ و ۱۶ طبقه ممکن شود.

شهردار محمدیه اظهارداشت: برای تامین امنیت بیشتر مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان برای خرید و نصب دوربین های مدار بسته در شهر محمدیه و مهرگان اختصاص یافته است.

وی گفت: دنبال شفاف سازی هستیم تا مردم اعتماد کنند که خوشبختانه امسال شهروندان در پرداخت عوارض با شهرداری همراهی کردند و مشارکت بسیار خوب بود.

نخستین در خصوص تغییر کاربری فضای سبز که در برخی رسانه ها مطرح شده بود اظهارداشت: در محمدیه ۱۱۰ هکتار فضای سبز داریم و در این دوره هیچ تغییر کاربری فضای سبز نداشتیم اما آنچه مطرح شده این است که اداره راه و شهرسازی چند لچکی در منطقه ۴ را در گذشته تغییر کاربری داده و در ۷ پلاک حدود۲ هزار متر در سال ۹۱ انجام شده و به شهرداری واگذار شده و این موارد متعلق به گذشته است.

وی از فعالیت منظم انتشار خبر و تعامل با رسانه ها، برگزاری نشست های رسانه ای، جلسه با معتمدین، فرهنگیان و ایثارگران توسط روابط عمومی تشکر و قدردانی کرد.

کد خبر 4645892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =