برخی مجلسی ها و مسئولین نگرش ضد پزشک دارند

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، گفت: یکی از نتایج برآورد تعرفه‌های واقعی، مشخص شدن سهم سوبسید پزشکان در ارائه خدمات سلامت به جامعه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی، با تأکید بر ضرورت اصلاح ساختار شورای عالی بیمه و ایجاد تعادل بین خریدار و فروشنده خدمت، افزود: بحث کتاب CPT و نوع تعیین تعادل بین رشته‌ای روی چگونگی بروز رفتارهای بیرونی بسیار مهم است.

وی با اشاره به افزایش دستیاران انصرافی رشته‌های مختلف پزشکی در حین تحصیل به دلیل عدم تعادل خدمت و تعرفه، تصریح کرد: بیش از صدها ساعت روی کتاب تعرفه‌ها با حضور انجمن‌های مختلف پزشکی وقت صرف شده تا تعادل بین رشته‌ای و تعرفه‌ای به درستی تدوین شود.

ظفرقندی به تبلیغات و هجمه‌های علیه پزشکان اشاره کرد و گفت: مشخص شدن تعرفه واقعی جدا از بحث اجرا، به خودی خود دارای ارزش است و یکی از نتایج برآورد و اعلام تعرفه‌های واقعی، مشخص شدن سهم سوبسیدی که از سوی پزشکان در خدمات سلامت به جامعه پرداخت می شود را مشخص می کند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، تصریح کرد: متأسفانه برخی از نمایندگان مجلس و مسئولین نگرش انقباضی و ضد پزشک دارند به طوری که در پی اعلام تعرفه‌های واقعی، عنوان کردند که مبانی تعیین تعرفه‌ها را قبول ندارند.

وی از همکاری با کارشناسان رشته اقتصاد از دانشگاه‌های معتبر کشور جهت برآورد تعرفه‌های واقعی خبر داد و گفت: با تعیین تعرفه‌های واقعی بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه پزشکی شناسایی می‌شود و تأمین این عدد وظیفه شورای عالی بیمه است که بخشی از آن را دولت می‌دهد و در صورت ناتوانی دولت از پرداخت آن، بخش خصوصی اقتصاد سلامت باید تعرفه واقعی داشته باشد.

وی در پایان با تأکید بر تعامل جامعه پزشکی با مردم از طریق ترویج آموزش همگانی، خاطرنشان کرد: یکی از ضروریات جامعه پزشکی ارتقاء سرمایه اجتماعی و ارتباط مؤثر با مردم است که این امر از طریق آموزش همگانی میسر بوده و علاوه بر افزایش آمادگی‌های اولیه پزشکی، موجب کاهش اثر تبلیغات سوء علیه پزشکان در جامعه می‌شود که در این زمینه سازمان نظام پزشکی اقداماتی را در دست انجام دارد.

کد خبر 4647872

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =