آثار تورمی منجر به کاهش هزینه های درمانی خانواده ها می شود

معاون کل وزارت بهداشت گفت: در شرایط تورمی و کاهش رشد اقتصادی وکاهش قدرت خرید خانوار، بالاجبار از هزینه های ضروری نظیر درمان خانواده ها کاسته می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج حریرچی، اظهار داشت: بر اساس تجربه سال ۱۳۹۱ که توأم با تورم بالا و کاهش قابل توجه رشد اقتصادی بود، سرانه بار مراجعه مردم به مراکز بهداشتی و درمانی ۳ الی ۷ درصد کاهش یافت و در چنین شرایطی عرضه بیشتر خدمات درمانی با تعرفه حداقلی (مثل تعرفه دولتی) و یا خدمات رایگان برای اقشار آسیب پذیر (نظیر فعالیت گروههای جهادی و خیریه) ضروری است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات دولت تدبیر و امید در کاهش پرداخت از جیب مردم در کل هزینه‌های درمانی و خصوصاً در مراکز دولتی و نیز افزایش دسترسی به خدمات ارزان با ساخت و تجهیز کلینیک‌های ویژه و بیمارستان‌های دولتی در مناطق محروم احتمال بروز چنین پدیده‌ای کاسته شده است.

معاون کل وزارت بهداشت یادآور شد: با افزایش خدمت رسانی با حداقل تعرفه در مراکز دولتی و خیریه و نیز همکاری مناسب جامعه پزشکی در بخش خصوصی با عدم افزایش تعرفه‌ها در خدمات جراحی و افزایش بسیار کمتر از نرخ تورم در هزینه ویزیت سرپایی و نیز کنترل قیمت دارو و تجهیزات پزشکی، شرایط گذرای فعلی با سربلندی مردم ایران و خدمتگزاران آنها در حوزه سلامت سپری خواهد شد.

کد خبر 4650423

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =