استان سمنان بیشترین خیر مدرسه‌ساز را در کشور دارد

سمنان - نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه استان سمنان بیشترین خیر مدرسه‌ساز را در کشور دارد، گفت: این قشر فرهیخته بهترین ظرفیت برای احیای مدارس فرسوده هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد همتی شامگاه چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان سمنان به میزبانی یکی از هتل‌های سمنان ضمن بیان اینکه این استان بیشترین خیر مدرسه ساز کشور را به لحاظ جمعیت دارد و این امر نشان دهنده نیک اندیشی مردم استان و توجه به وقف حوزه آموزش دارد، بیان کرد: خیران ظرفیتی برای احیای مدارس فرسوده استان هستند.

وی با بیان اینکه مدارس فرسوده مهمترین چالش استان سمنان درحوزه نوسازی مدارس است، افزود: سمنان باسوادترین استان کشور است اما متأسفانه در زمینه مدارس فرسوده جایگاه مناسبی ندارد.

نگاه ویژه به مدارس فرسوده

عضو خانه ملت تاکید کرد: در شرایط کنونی باید اذعان داشت که مدارس فرسوده و تخریبی در سایه افزایش تراکم جمعیت دانش آموزی ضعف بزرگی در استان سمنان محسوب می‌شود.

همتی با بیان اینکه مسئولان برای بازسازی مدارس فرسوده در استان سمنان وظیفه دارند، تاکید کرد: انتظار ما این است که به مدارس فرسوده شهری و روستایی نگاه ویژه ای شود.

وی افزود: خیران متولی ساخت مدرسه در کشور نیستند اما در عین حال مساعدت این افراد به مسئولان و مردم سبب ساز اتفاقات خوبی در حوزه آموزش و پرورش شده که باید قدردان این امر باشیم.

تکلیف دولت در قبال مدارس خیر ساز

نماینده سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس ضمن بیان اینکه تعداد کتابخانه‌های استان چند برابر متوسط کشوری بوده اما از سوی دیگر تعداد مدارس تخریبی ما نیز چند برابر برخی استان‌های کشور است، بیان کرد: این روا نیست که به مدارس فرسوده نگاه درستی نشود.

همتی با بیان اینکه امسال بودجه خوبی برای آموزش و پرورش تصویب شده است، گفت: مجلس نگاه ویژه ای به این وزارتخانه کلیدی و حساس دارد اما از سوی دیگر انتظار داریم دولت نیز گام‌های اساسی در این زمینه بردارد.

وی افزود: دولت مکلف است طرح‌های نیمه تمام خیرساز در بخش مدرسه‌سازی را به اتمام برساند و در صورت انجام نشدن تعهدات دولت، خیران نسبت به مشارکت در مدرسه سازی بی انگیزه می‌شوند.

کد خبر 4652159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =