فعالیت بیش از ۴ هزار منزل شخصی زائرپذیر در مشهد

مشهد-سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی گفت: بررسی ها نشانگر فعالیت بیش از ۴ هزار واحد منزل شخصی زائرپذیر در مشهد است.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف بیدخوری ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره میراث فرهنگی و گردشگری مشهد خراسان رضوی اظهار کرد: بررسی‌ها نشانگر فعالیت بیش از چهار هزار واحد منزل شخصی زائرپذیر در مشهد است که با توجه به حساسیت‌های موجود در حوزه اقامت و ضرورت کنترل کمیت و کیفیت ارائه خدمات به زائران و مسافران این وضعیت به هیچ وجه مورد قبول نیست.

وی افزود: بر اساس قوانین، خانه مسافرهای مجوز دار باید مجوز و نرخ نامه مصوب را در معرض دید عموم نصب و همچنین با رعایت کامل مسائل بهداشتی و امنیتی، تجهیزات لازم را نیز تأمین کنند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: از ابتدای تیر ماه جاری تاکنون با ۸۰ باب منزل شخصی در مشهد که خودسرانه، بدون کسب مجوز و رعایت استانداردهای لازم اقدام به پذیرش زائر مسافر می‌کردند برخورد و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شده است.

وی گفت: بسیاری از زائران و مسافران اطلاعی از غیرمجاز بودن فعالیت منازل شخصی در پذیرش زائر و مسافر ندارند لذا اطلاع رسانی به آنها در خصوص ضرورت توجه به مجوز فعالیت مراکز اقامتی بسیار حائز اهمیت است.

بیدخوری بیان کرد: تعداد خانه مسافرهایی که در مشهد از نظر آئین نامه و ضوابط، امکان دریافت مجوز فعالیت دارند ۷۵۰ باب است و تابستان امسال برای ۶۵۰ خانه مسافر در مشهد مجوز موقت فعالیت به منظور پذیرش و اقامت زائران صادر شده است.

وی تاکید کرد: به هیچ وجه افزایش شمار خانه مسافرهای شخصی در مشهد سیاست اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیست، لذا صدور" مجوز فعالیت موقت" برای چنین مکان‌هایی تنها برای رعایت استانداردها، سابقه فعالیت و نیاز به ایجاد تنوع امکانات اقامتی انجام می شود.

کد خبر 4659090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =