فرارهای مالیاتی در مازندران شناسایی شود

ساری - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران، خواستار شناسایی فرارهای مالیاتی شد و گفت: برای جذب منابع مالیاتی باید تلاش شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خیراین پور عصر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با تاکید بر توسعه بوم گردی در روستاها، گفت: ابعاد گردشگری با بهره گیری از همه ظرفیت‌های استان با زیباسازی و توسعه هر چه بیشتر و بهتر برای عمران و آبادانی شهرها و روستاها اقدام شود.

وی با اشاره به تعمیق، توسعه و تعمیم فرهنگ مالیاتی در استان، بیان کرد: در بحث مالیاتی ضمن شناسایی فرارهای مالیاتی، همه دستگاه‌ها و بخش خصوصی پای کار بیایند.

خیریان پور تاکید داشت: همه دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات باقی مانده به جد پیگیر باشند و اسناد خزانه و اقداماتش را انجام دهند.

وی با اشاره به پروژه‌های پیشنهادی اقتصاد مقاومتی استان در سال جاری، یادآور شد: یکی از معضلاتی که استان‌های شمالی با آن مواجه هستند، زهکشی و مانده آب‌ها است که اگر بخوبی انجام شود، می‌توان برای کشت دوم پایه خوبی در بحث اقتصاد مقاومتی باشد و به صورت یک پروژه با هماهنگی جهاد کشاورزی دیده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: اصلاح نژاد دام نیز ظرفیت مناسبی در بحث اقتصاد مقاومتی ست که نیاز به پیگیری دارد.

وی به جایگاه استانداری و وظایف آن اشاره داشت و تصریح کرد: حفظ سیاست‌های عمومی دولت، نظارت عالیه بر امور و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و کانون‌های قدرت در سطح استان برای تحقق هدف گذاری ها از وظایف مهم استانداری است.
خیریان پور یادآور شد: استانداری دستگاه مجری نیست اما در خدمت همه دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی ست زیرا هدف یکی ست و همه یک مجموعه هستیم و اگر نقص یا نقطه قوتی باشد، شامل حال همه خواهد بود.
وی خواستار بررسی دقیق در زمینه پنجره واحد شد و گفت: پنجره واحد یک ضرورت است لذا مستندهای قانونی اخراج شود تا در جلسات آتی در مورد آن تصمیم گیری صورت گیرد.
وی افزود: برای مازندران برند سازی یک ضرورت و ایجاد شرکت‌های هلدینگ نیاز است بنابراین همه در قالب یک مجموعه واحد برای هدفی واحد که همان رشد، تعالی و توسعه همه جانبه استان است، باید تلاش مضاعف داشته باشیم.

اشتراک گذاری

کد خبر 4659358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =