بررسی آسفالت بزرگراه ها و مسیرهای BRT

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: تمامی آسفالت های بزرگراه ها و مسیرهای بی آر تی، اسکن شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، صفا صبوری دیلمی در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اواخر سال گذشته، تغییراتی در حوزه عمرانی صورت گرفت و رویکرد این حوزه در ارتباط با معابر شهر تهران تغییر پیدا کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در آن مقطع شهرداری‌ها مشکلاتی را در ارتباط با موضوعات مالی و اعتباری داشتند و مناطق با این موضوع درگیر بودند، در نهایت تامین آسفالت معابر برای آنها سخت بود و در نتیجه معاونت فنی عمرانی شهرداری مسئولیت تامین و تولید آسفالت معابر را برعهده گرفت و در این زمینه برنامه‌ریزی را انجام داد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: در همین ارتباط این معاونت برآوردی را درباره نیاز معابر شهر تهران به آسفالت انجام داد و در نهایت ۱۱۰ کیلومتر مربع از معابر شهر تهران برای آسفالت‌ریزی و روکش و لکه‌گیری مشخص شد و در ادامه نیز با تامین آسفالت از سوی معاونت فنی و عمرانی و توزیع آن در مناطق، برآیند آسفالت‌ریزی آغاز شد.

صبوری دیلمی گفت: طبق آمار و گزارشات عمر آسفالت حدود ۱۰ سال است که البته این منوط به استفاده از آسفالت و کیفیت مناسب است و در حالی آسفالت‌ریزی در مناطق مختلف تهران اعم از معابر و بزرگراه‌ها در ۱۲ اسفندماه سال ۹۷ آغاز شد که در این زمینه برنامه‌ریزی شد که تا پایان سال ۹۸ یک میلیون تن آسفالت در معابر تهران استفاده شود.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی به مناطق مختلف شهر تهران اعلام شد که آسفالت تهیه نکنند و آسفالت مورد نیاز توسط معاونت فنی عمرانی تهیه و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. بر همین اساس معاونت مربوطه آسفالت را در کارخانه‌های خود تولید و در اختیار مناطق قرار داد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اظهار کرد: هدف ما آسفالت‌ریزی به میزان یک میلیون تن در سال ۹۸ بوده و طبق اعلام قبلی، قرار بود تا اوایل تیرماه یک چهارم این آسفالت یعنی ۲۵۰ هزار تن مورد استفاده قرار گیرد که خوشبختانه روز گذشته اعلام شد که ۲۵۰ هزار تن آسفالت در معابر و بزرگراه‌های شهر تهران مورد استفاده قرار گرفت.

به گفته صبوری دیلمی، این موضوع با تاخیر چند روزه انجام شد که البته مربوط می‌شود به اینکه ۱۵ الی ۲۰ روز در تهران بارندگی داشتیم و عملاً ما نمی‌توانستیم کاری را انجام بدهیم. طبق برنامه‌ریزی به وعده خود عمل کردیم و توانستیم در یک بازه زمانی مشخص ۲۵۰ هزار تن آسفالت در معابر و بزرگراه‌های تهران بریزیم.

وی گفت: طی این مدت علاوه بر روکش آسفالت لکه‌گیری نیز در معابر و خیابان‌های اصلی و فرعی انجام شده و ۲۵ هزار نقطه در شهر تهران مورد مرمت قرار گرفته‌اند و این در حالی است که تمامی بزرگراه‌ها و مسیرهای بی آر تی، عکس‌برداری و اسکن شده‌اند تا نقاط خرابی آنها مشخص و در نهایت طی روزهای آینده معابر و مسیرها ترمیم شود. برنامه‌ریزی این معاونت این است که تا پایان سال ۹۸ یک میلیون تن آسفالت در شهر تهران در معابر و بزرگراه‌ها بریزد. بر اساس برنامه‌ریزی در طی ۳۶۵ روز از سال، ما می‌توانیم ۳۳۰ روز آسفالت در معابر بریزیم و در واقع روزی سه هزار تن در معابر و بزرگراه‌ها آسفالت ریخته می‌شود. این در حالی است که در ایام ماه‌های تیر، مرداد و شهریور این رقم به حدود ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تن می‌رسد.

صبوری دیلمی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نقاطی که مسیر تردد اتوبوس‌های بی‌آر تی است و با توجه به ترمز اتوبوس‌ها، خرابی‌هایی را در مسیرها شاهد هستیم که بر همین اساس برنامه‌ریزی برای ترمیم این خرابی‌ها انجام شده است ضمن اینکه در نزدیکی ایستگاه‌های بی آر تی، زیرساخت‌های آسفالت نیز عوض خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که شناسایی معابر و لکه‌گیری خیابان‌ها از چه طریقی استفاده می‌شود، گفت: بخشی از این کار توسط پیام‌های شهروندان از طریق سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ و پیام‌های آنهاست و بخشی دیگر مربوط می‌شود به پایشی که شهرداران مناطق و نواحی مسئولان مربوطه انجام داده‌اند.

وی در رابطه با بیشترین مناطقی که آسفالت‌ریزی شده‌اند، تأکید کرد: در این زمینه می‌توان به مناطق جنوبی تهران که بیشترین لکه‌گیری را داشته‌اند اشاره کرد ضمن اینکه مناطق شمالی تهران کمترین لکه‌گیری را داشته‌اند. منطقه ۵ بیشترین روکش را در بین مناطق به خود اختصاص داده است.

صبوری دیلمی خاطرنشان کرد: سیستم پایش مکانیزه در فاز نخست آسفالت‌ریزی معابر و بزرگراه‌ها؛ یک میلیون متر مربع اجرای عملیات روکش اسفالت شده و ۲۵ هزار نقطه مرمت موضعی خرابی آسفالت انجام شده و در همین زمینه تراش و روکش مکانیزه در بیش از ۱۶۰ معبر اصلی انجام شده است.

کد خبر 4661219

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =