آخرین وداع با معلم صابر/هنرمند خوشنویس در دامان خاک آرام گرفت

سنندج – مراسم تشییع و خاکسپاری استاد محمدصابر صابر هنرمند برجسته خوشنویس کردستان در میان حضور و استقبال پرشور شهروندان سنندجی در بهشت محمدی شهر سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه سه شنبه و طی مراسمی در بهشت محمدی شهر سنندج مراسم وداع با استاد محمدصابر صابر هنرمند برجسته خوشنویسی استان کردستان برگزار شد.

در جریان برگزاری این مراسم که جمع زیادی از مردم و همچنین مدیران ادارات و سازمان های دولتی حضور داشند، پیکر استاد صابر معلم و هنرمند کردستان بر روی دوش یاران و دوستدارانش تشییع شد.

در مراسم وداع با استاد محمدصابر صابر شمار زیادی از هنرمندان تمامی عرصه های هنری نیز حضور داشتند و در سوگ این هنرمند برجسته کردستانی متاثر بودند.

هادی ضیاء الدینی، فردین صادق ایوبی، امجد افتخار، سعد الله نصیری، سید اسماعیل حسینی، صابر میکائیلی و ده ها هنرمند دیگر از جمله هنرمندان خوشنویس از دیگر چهره های بودند که خود را به مراسم وداع با پیکر استاد صابر رسانده بودند.

پیکر استاد صابر بعد از تشییع بر روی شانه یارانش، در قطعه هنرمندان بهشت محمدی سنندج برای همیشه آرام گرفت و در نامش در کنار دیگر بزرگان این عرصه قرار گرفت.

در مراسم وداع از پیکر استاد صابر فرماندار شهرستان سنندج، رئیس انجمن خوشنویسان سنندج و سید امساعیل حسینی نویسنده و شاعر کردستانی نیز سخنرانی کرده و از ویژگی های اخلاقی وی سخن گفتند.

امجد افتخار با بیان اینکه همه اهالی خوشنویسی استان کردستان به نوعی شاکر استاد صابر بودند، افزود: استاد صابر به گردن همه ما حق دارند و در زمان حیات خود استاد همه خوشنویسان کردستانی بودند.

ابراهیم زارعی فرماندار سنندج نیز در سخنانی با اشاره به ویژگی های استاد صابر، افزود: استاد صابر علاوه بر اینکه هنرمندی شاخص و برجسته بود، دارای ویژگی های اخلاقی خاصی بود و به همین دلیل وی را در میان دیگر هنرمندان متمایز ساخته بود.

سید اسماعیل حسینی هم با اشاره به گنیجنه های ارزشمند فرهنگی و هنری در استان کردستان به ویژه سنندج، گفت: کردستان به وجود این همه گنجینه ارزشمند است که به خود می بالد و استاد صابر نیز نمونه ای از وجود این همه هنرمند توانمند در استان کردستان بود.

یحیی صمدی خبرنگار و فعال فرهنگی نیز در این مراسم خواستار تقدیر از هنرمندان در زمان حیات آنها شد و افزود: انتظار می رود از این پس بیشتر شاهد تقدیر و تکریم از هنرمندان در زمان حیات آنها باشیم.

یکی از نکات جالب توجه در مراسم وداع با استاد محمدصابر صابر حضور پررنگ تر مدیران دولتی بود تا جایی که دو ماه قبل و در جریان برگزاری مراسم تقدیر از استاد صابر مدیرانی که دیروز در صف اول بودند حضور نداشتند.

عدم حضور مدیران و مسئولان به ویژه مدیران مرتبط با بخش فرهنگ در مراسم بزرگداشت و تقدیر از استاد محمدصابر صابر به بهانه داشتن جلسه و نبود وقت کافی در شرایطی بود که گویا شامگاه سه شنبه جلسات و برنامه های کاریشان تمام شده بود که خود را به مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر این هنرمند رسانده بودند.

استاد محمدصابر صابر استان بی بدیل هنر خوشنویسی استان کردستان روز سه شنبه و بعد از مبارزه طولانی با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت و شامگاه سه شنبه نیز پیکرش در قطعه هنرمندان بهشت محمدی سنندج آرام گرفت.

کد خبر 4668737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =