شهرت موجب نشود خود را ارزان بفروشیم

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دلیل گمراهی انسان عدم شناخت از ارزش های انسانی است، گفت: سرگرمی های زندگی از مال، میز و صندلی و شهرت سبب نشود خودمان را ارزان بفروشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی صبح یکشنبه در جلسه درس اخلاق مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: دلیل اینکه انسان تن به پستی می‌دهد و سر از گمراهی‌ها در می‌آورد این است که خود را نشاخته و برای خود ارزش قائل نیست.

وی با بیان اینکه چون اندیشه این انسان سبک است به هر ذلت، گناه و انحرافی تن می‌دهد و خود را به اشیا پست می‌فروشد، بیان کرد: ناآشنایی با خود درد بزرگی است و خدای متعال این را به عنوان یک کیفر آنها را به فراموشی خود گرفتار می‌کند.

آرزوها آمپر استعداد انسان است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، آرزوها را آمپر استعداد انسان دانست و گفت: انسان هرچه آرزو کند، شدنی است اما آروزی خام تنها مطرح نیست بلکه باید فرمول رسیدن به این آرزو را پیدا کنیم.

عبادی با بیان اینکه هرچه انسان نیاز داشته خداوند آفریده و علاوه بر این انسان را در قالبی آفریده که می‌تواند در نظام هستی دخالت و تصرف داشته باشد، افزود: انگیزه‌های متخلفی برای بشر وجود دارد تا راه‌ها را تعقیب کند.

وی با اشاره به برخی استعدادهای مادی و جسمانی انسان، عنوان داشت: این استعدادهای مادی و جسمانی مقدمه است اما استعدادهای معنوی و رشد روحی حرف اصلی را در انسان می‌زند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه انسان نامنتاهی خلق شده و در رشد حد معینی ندارد، بیان داشت: انسان به هر مرحله‌ای برسد قانع نیست چون برای این آفریده نشده و باید به جلو حرکت کند.

عبادی با اشاره به اینکه انسان وقتی به مرحله کمال رسید حتی می‌تواند خالق باشد، افزود: فرق خدا با انسان این است که ذات مقدس خدای متعال همه آنچه را انجام می‌دهد قدرت ذاتی اوست اما انسان قدرت خود را از خدا می‌گیرد.

وی اضافه کرد: بهشت یک بین راهی برای انسان‌های بین راهی است وگرنه آن‌هایی که مقصودشان خود خداست بهشت و جهنم برای آنها مفهومی ندارد.

فراموشی شخصیت و ارزش‌های انسانی

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه خطر این است که انسان غیرخدایی باشد و این حتی از آتش دوزخ بدتر است، بیان کرد: سرگرمی‌های زندگی از مال، پول و خودرو، میز و صندلی و شهرت نباید سبب شود خودمان را ارزان نفروشیم.

عبادی ادامه داد: خدا برای انسان شخصیت و ارزش قائل شده و نام او را اشرف مخلوقین گذاشت اما سبب شرمندگی است به فراموشی خود گرفتار شده ایم و گناه و خدا را مرتکب شده ایم.

وی تأکید کرد: هرچه بر سر انسان می‌آید از هوای نفس نشئت می‌گیرد و شیطان نیز از هوای نفس ورود پیدا می‌کند.

کد خبر 4671994

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =