مفهوم قدرت با انقلاب اسلامی عوض شد

مشهد ـ رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه برای آمریکا و انگلیس قدرت به معنای داشتن تجهیزات نظامی و اقتصاد مطلوب بود، گفت: با انقلاب اسلامی، مفهوم قدرت عوض و انگلیس استعمارگر متوقف شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز در آغاز طرح تربیت مربی شهید بهنام محمدی در ساختمان دانشجویی امام رضا (ع) اظهار داشت: انقلاب پدیده‌ای عادی و معمولی نیست، اتفاق بزرگی در تاریخ است و شناخت عمیق انقلاب اسلامی و دستاوردهای بزرگ آن توسط بسیج صورت می‌پذیرد.

وی افزود: تحول قدرت بعد از انقلاب اسلامی شکل گرفت؛ در آن زمان، قدرت به معنای داشتن تجهیزات نظامی و اقتصاد مطلوب بود. با انقلاب اسلامی، مفهوم قدرت عوض شد و انگلیس که در حال استعمار سرزمین ما در دوره قاجار و پهلوی بود، متوقف شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امام (ره) بیان داشتند که ما توانایی بالقوه داریم و برنامه‌هایی در اوضاع اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و جغرافیایی تعیین کردند که نه تنها ایران را به شایستگی رساند، بلکه انگلیس را نیز متوقف ساخت.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه امام (ره) همیشه جوانان را مخاطب قرار می‌دادند، گفت: با تکیه بر عزم و اراده جوانان می‌توانیم بر مشکلات پشتیبانی و لجستیکی چیره شویم‌. بسیج دانش‌آموزان باید از دوره مهد تا مقاطع بعدی در نظر گرفته شود، ما باید شاه‌بیت بسیج دانش‌موزی را تشکیل دهیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: تمامی دانش‌آموزان بسیجی هستند ولی تنها بخشی از آنها در سازمان بسیج ثبت نام کردند. همچنین تمامی ملت ایران بسیجی هستند اما تنها برخی از افراد به صورت رسمی نام خود را به لیست بسیجیان اضافه کردند.

وی در پایان اظهار داشت: امام (ره) مسیر بسیج را مشخص و بستر آن را نیز فراهم کرده است. اهداف توسط ایشان تبیین شده و نباید خارج از آن مسیر حرکت کنیم، الگوی ما ائمه معصوم هستند و ما برای حضور در مکتب تشیع و عاشورا و همچنین خدمت‌گذاری به ائمه دور هم گرد آمده‌ایم.

کد خبر 4672304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =