تفاهمنامه همکاری اتاق بازرگانی بیرجند و فنی و حرفه ای امضا شد

بیرجند- تفاهم نامه همکاری مابین اتاق بازرگانی بیرجند و فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی امضا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن احتشام پیش از ظهر یکشنبه در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به همکاری‌های اتاق بازرگانی بیرجند در قالب این تفاهم‌نامه اظهار کرد: در حال حاضر روابط ضعیف‌تری با اتاق از سوی سازمان‌ها وجود دارد که باید این روابط را تقویت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه آموزش تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت تمام شده و حتی میزان تولیدات یک بنگاه دارد، افزود: هم اکنون معضل اصلی در نظام آموزشی کشور توجه کامل به مباحث تئوریک است که باید رویکرد را تغییر دهیم.

احتشام بیان داشت: این تفاهم‌نامه به دنبال آن است تا آموزش مهارت را جایگزین مباحث نظری کرده و سطح تخصص افراد را ارتقا دهد.

وی با اذعان به اینکه کسانی که در خط تولید محصولات قرار گرفتند قطعاً از مهارت‌های لازم برخوردار هستند، بیان کرد: باید مهارت نیروها نیز به روز رسانی شود.

وی بر پیگیری برای بازاریابی محصولات و تولیدات کارآموزان فنی و حرفه‌ای استان تاکید کرد و افزود: باید زمینه شناسایی تولیدات خوب و معرفی تولیدات خانگی کارآموزان و هنرجویان را فراهم کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند یکی از الزامات اشتغال را داشتن مهارت دانست و بیان کرد: توجه به هنرهای دستی و صنایع دستی استان مورد توجه اتاق بازرگانی بیرجند در سال جاری خواهد بود.

وی بازاریابی را حلقه مفقوده در حوزه بسیاری از مشاغل برشمرد و گفت: باید فرهنگ خویش فرمایی و کارآفرینی در جامعه توسعه یابد و تولیدات فاخر را در زمینه صادرات آن تلاش کنیم.

احتشام با بیان اینکه این تفاهم نامه همکاری در جهت ارتقا و غنی سازی شغل امضا شده است، افزود: باید در جهت ارتقای مهارت گام برداشت و اتاق بازرگانی نیز به موفقیت محصولات تولید شده و پیدا کردن بازارهای داخلی و بین المللی برای عرضه محصولات کمک می‌کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی نبود شغل را یکی از مشکلات جوانان دانست و بیان داشت: لازمه پیدا کردن شغل در بازار داشتن مهارت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حسین خوشایند ادامه داد: یکی از مشکلات فنی و حرفه ای استان بازاریابی و فروش محصولات است که امیدواریم با این تفاهم نامه کارآموزان به بازارهای خارج از استان وصل شوند.

گفتنی است: تفاهم نامه همکاری اتاق بازرگانی بیرجند به منظور ارتقای صلاحیت‌های فنی و حرفه‌ای و توانمندسازی اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، توانمندسازی بنگاه‌های اقتصادی عضو اتاق استان، توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی و افزایش بهره وری از طریق آموزش عملی و کاربردی برای انسجام بخشی به آموزش‌های شاغلین بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات و بازاریابی، آموزش و انتقال تکنولوژی تفاهم‌نامه فی مابین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی امضا شد.

این تفاهم نامه در راستای ایجاد همکاری دو جانبه و برای شناسایی و اجرای آموزش صنایع و حرفه‌ها با موضوعات مختلف تنظیم شده است.

کد خبر 4678194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =