اولویت‌های بیمه ها پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر است

مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کنترل اولویت‌های پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر و بهینه سازی بسته خدمات سلامت یکی از اولویت‌های اصلی وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه گر درمانی ایران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر حق دوست در جلسه بررسی عملکرد دفتر نمایندگانی سازمان جهانی بهداشت در ایران که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: رابطه بسیار خوبی بین وزارت بهداشت ایران و سازمان جهانی بهداشت در سطوح مختلف وجود دارد. این همکاری‌ها بین مراکز درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز وجود دارد و پروژه‌های مختلفی با همکاری سازمان جهانی بهداشت در ایران انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر یکی از چالش های جدی همکاری با سازمان جهانی بهداشت، موضوع تحریم‌ها است که باید جوانب مختلف آن را مشاهده و پیامد و تاثیرهای آن را بررسی کنیم. در این رابطه مباحث مختلفی مطرح شده و متخصصان سازمان جهانی بهداشت با وزارت بهداشت ایران همکاری خوبی داشتند. البته باید برنامه‌های اصلی ایران در حوزه تحریم‌ها بازبینی شود تا برای آینده برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

حق دوست بیان کرد: سال گذشته سازمان جهانی بهداشت در کشور عمان جلسه‌ای برای گسترش مراکز همکاری چندجانبه برگزار کرد و به دنبال این هستیم که مراکز همکاری چندجانبه را در ایران نیز راه اندازی کنیم. سازمان جهانی بهداشت سال گذشته برای بیماری ایدز و هپاتیت، ۱۹ کارگاه در منطقه امرو برگزار کرد.

مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: وزارت بهداشت ایران در زمینه امور پناهندگان نیز کارهای زیادی انجام داده که باید در این راستا مرکز دانش مربوطه را ایجاد کنیم. در ایران ۶۰ دانشگاه پزشکی و ۶۰۰ مرکز تحقیقات علوم پزشکی وجود دارد که این موارد توانمندی زیادی در حوزه علوم و آموزش پزشکی ایجاد کرده است. با حمایت سازمان جهانی بهداشت می‌توانیم تجربه‌های ایران در حوزه علوم پزشکی را در اختیار کشورهای دیگر قرار داد.

وی ادامه داد: همچنین کمپ‌هایی برای آموزش افغان‌ها در ایران وجود دارد و آموزش‌هایی برای انجام آزمایش‌های بالینی به این پناهندگان ارائه شده است. /

کد خبر 4679561

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =