۵۱ درصد فعالیت های اقتصادی شهر قدس صنعت و معدن است

قدس- سرپرست فرمانداری قدس با اشاره به اینکه حوزه صنعت و معدن قدس یکی از فرصت و ظرفیت های خوب منطقه است گفت: ۵۱ درصد فعالیت های اقتصادی شهر قدس صنعت و معدن است.

لیلا واثقی در گفتگو با خبرنگار مهر رسیدگی و رفع موانع پیش روی تولید کنندگان به خصوص قانون شعاع ۱۲۰ کیلومتری را یکی از نیازهای حوزه صنعت برشمرد ودراین باره اظهار داشت: بیشتر تلاش ما از زمان حضور در فرمانداری رفع موانع پیش روی صنعتگران و تولید کنندگان بوده است که قانون رعایت شعاع ۱۲۰ کیلومتری مانع جدی برای رشد و توسعه این بخش است که خوشبختانه استاندار با مکاتباتی که از طریق وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست داشته است امید است ماده ۱۱ قانون هوای پاک در راستای حمایت از حوزه صنعت و تولید تا پایان برنامه ششم تعلیق شود.

سرپرست فرمانداری شهر ستان قدس گفت: حوزه صنعت و معدن شهرستان قدس یکی از فرصت و ظرفیت های خوب منطقه است و با توجه به اینکه ۵۱ درصد فعالیت های این شهرستان در خصوص صنایع و معادن می باشد، مجموعهفرمانداری برنامه های مدونی را برای رفع موانع و توسعه این بخش در دستور کار قرار داده است.

وی از ظرفیت خوب مراکز صنعتی و تولیدی شهرستان قدس برای توسعه فعالیت های خود خبر داد و گفت: طی دیدار و بازدید های متداومی که با مدیران مراکز صنعتی و تولیدی داشته ایم آنها بر این موضوع تاکید دارند که صنایع قبل از رشد جمعیتی دراین شهرستان ایجاد شده است و ظرفیت صنعتی شهرستان جمعیت را به این منطقه سرریز کرده است و از آنجایی که این مراکز قابلیت توسعه دارند با رفع موانع آنها می توان زمینه تولید واشتغال را به حد مطلوبی افزایش داد.

واثقی به بخش دیگری از مشکلات پیش روی صنعتگران عنوان کرد و افزود: برخی از مراکز صنعتی به سبب تحریم قادر به صادرات محصولات خود نیستند واین افراد برای تغییر خط تولید خود با موانع قانونی مواجه هستند و همچنین محصولات برخی تولید کنندگان در بازار امروز کاربرد ندارد واین افراد نیز همانند مورد اول برای تغییر خطوط تولیدی خود با موانع قانون روبر می باشند.

مقام عالی دولت در شهرستان قدس از تقاضای برخی مراکز صنعتی برای کار در دو شیفت و حتی سه شیفت خبر داد و گفت: اگر مانع پیش روی تغییر خطوط دستگاه ها و ماشین آلات مراکز تولیدی تسیهل گردد برخی صنعتگران و تولید کنندگان تقاضای کار در دو الی سه شیفت را از ما دارند که این صورت می توانیم بخش عمده ای از مشکلات پیش روی تولید و اشتغال را مرتفع سازیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان قدس دوگانگی مدیریتی در گذشته شهرک های صنعتی زاگرس و گلبرگ را یکی از موانع پیش رو برای ارائه خدمات به صنعتگران و تولید کنند گان برشمرد و گفت: متاسفانه در گذشته به سبب بلاتکلیفی محدوده مشکلات عمده ای را در پیش روی این شهرک ها فراهم آورده بود که با ابلاغ مصوبه هیات وزیران مبنی بر مساحت ۱۳۹ هکتاری برای شهرک صنعتی تکلیف مشخص شد.

وی در رابطه با مشکلات شهرک های صنعتی شهر قدس هم گفت: در حال حاضر بحث آسفالت، نظافت، مشکلات آب و برق و... از مطالبات مدیران مراکز تولیدی این شهرک است که مصوبه هیات وزیران تکلیف را برای هیات مدیره و شهرداری قدس مشخص نموده و فرمانداری هم به جد پی گیر حل و رسیدگی به مشکلات این مناطق خواهد بود.

واثقی در پایان حمایت از تولید و صنعتگران را وظیفه تمامی مسئولان برشمرد وعنوان کرد: تمامی مسئولان با توجه به شعار سال و تاکید مقام معظم رهبری وظیفه دارند در راستای حمایت از حوزه تولید و صنعت که نقش کاربردی درزمینه اشتغال دارد قدم بردارند و تمامی دستگاه ها نیز دراین زمینه باید صنعت وتولید را حمایت کنند.

کد خبر 4687297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =