۳۱ روستای استان قزوین به شبکه گازرسانی پیوست

قزوین- در مراسمی با حضور استاندار قزوین ۳۱ روستای استان قزوین با ۱۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده به شبکه گازرسانی پیوستند و از تسهیلات گاز طبیعی برخوردار شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین روز از هفته دولت و روزهای پایانی مسئولیت زاهدی استاندارقزوین که به افتخار بازنشستگی نائل شده است صبح روز جمعه در مراسمی در روستای الولک با حضور زاهدی استاندار، علی فرخزاد معاون عمرانی و مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز استان، محمد شفیعی فرماندار و امیر جعفرزادگان بخشدار مرکزی قزوین، بهره برداری از عملیات گازرسانی به ۳۱ روستای استان قزوین آغاز شد.

این طرح ها شامل گازرسانی به ۲۳ روستا در منطقه الموت، ۳ روستا در بخش مرکزی، سه روستا در آوج و دو روستا در طارم سفلی است که برای اجرای آنها ۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

با افتتاح این طرح ها یک هزار و ۴۱۴ خانوار روستایی از تسهیلات گاز طبیعی بهره مند شدند.

امروز جمعه به طور همزمان روستاهای الولک، نیاق و تراتن هم به شبکه گاز استان متصل شدند.

همچنین به طور همزمان بهره برداری از ساختمان اداره گاز ارداق با ۹۰۰ میلیون تومان و گاز رسانی به باغ عمران اقبالیه با ۹۳۰ میلیون تومان آغاز شد.

در آخرین روز از هفته دولت عملیات گازرسانی به شش روستای استان شامل روستاهای میزوج، کامان، هجیب، چلمبر، قلعه قره داش با ۸ میلیارد تومان اعتبار شرکت گاز استان آغاز شد.

این طرح ها برای برخورداری ۵۸۱ خانوار روستایی اجرا می شود.

همچنین در هفته دولت ۹۵ واحد صنعتی در استان قزوین به شبکه گاز متصل شده و از این تسهیلات برخوردار شدند.

۴۲ واحد صنعتی در شهرستان قزوین، ۱۱ واحد صنعتی در شهرستان بویین زهرا، ۲۱ واحد صنعتی در تاکستان، ۱۰ واحد صنعتی در شهرستان آبیک، ۹ واحد صنعتی در شهرستان البرز و دو واحد صنعتی در شهر آوج قرار دارد.

با افتتاح طرح های یاد شده در حال حاضر ۸۵ درصد روستاهای استان قزوین از تسهیلات گاز طبیعی برخوردار شده اند.

کد خبر 4706143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =