۸۵ درصد روستاهای استان قزوین از گاز طبیعی برخوردارند

قزوین- مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در حال حاضر ۱۰۰ درصد شهرها و ۸۵ درصد روستاهای استان قزوین به شبکه گازرسانی متصل شده و از گاز طبیعی برخوردار شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز جمعه در مراسمی در روستای الولک با حضور زاهدی استاندار، علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار، اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین، محمد شفیعی فرماندار و امیر جعفرزادگان بخشدار مرکزی قزوین، گازرسانی به ۳۱ روستای استان با ۱۷ میلیارد تومان اعتبار به مرحله بهره برداری رسید.

اسماعیل مفرد بوشهری در این مراسم گفت: در قبل از دولت یازدهم و دوازدهم تعداد ۲۳۰ روستای استان از گاز طبیعی برخوردار بود که امروز این تعداد به ۵۰۷ روستا رسیده و بیش از دو برابر شده است.

وی بیان کرد: این در شرایطی است که دولت با محدودیت اعتباری مواجه بوده و بسیاری از روستاهای استان در مناطق کوهستانی و صعب العبور قرار دارند که عملیات گازرسانی را سخت و دشوار و پرهزینه کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین یادآورشد: یکی از کارهای مهم صورت گرفته گازرسانی به منطقه کوهستانی الموت است که این کار با افتخار صورت گرفت و امروز هم در آخرین روز هفته دولت ۳۱ روستای استان به شبکه گاز متصل می شود.

مفرد بوشهری گفت: در منطقه الموت غربی عملیات گازرسانی در ۶۰ روستا در حال اجراست و در حال حاضر از مجموع حدود ۸۰۰ روستای استان تنها ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار باقی مانده که بدون شبکه گاز است که این تعداد هم در دستور گازرسانی قرار دارد.

وی اظهارداشت: در بخش صنعت ۳۲۰۰ واحد صنعتی دارای شبکه گاز است و امسال هم ۹۵ واحد صنعتی وارد شبکه می شود و تا پایان امسال ۲۳۰ واحد صنعتی از گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

۱۰۰ درصد شهرها و ۸۵ درصد روستاهای استان قزوین گازرسانی شده اند

مفرد بوشهری اضافه کرد: در حال حاضر ۸۵ درصد روستاهای استان و ۱۰۰ درصد شهرهای استان به شبکه گازرسانی متصل شده اند.

 وی بیان کرد: با اختصاص ۱۷ میلیارد تومان از امروز ۱۴۱۴ خانوار ساکن در ۳۱ روستای استان از تسهیلات گاز طبیعی برخوردار می شوند که اجرای این طرح بالغ بر با ۱۷ میلیارد تومان هزینه داشته است.

مفرد بوشهری تصریح کرد: این طرح شامل ۲۳ روستا در متطقه الموت،   سه روستا در بخش مرکزی قزوین، سه روستا در آوج و دو روستا درطارم سفلی است.

امروز به طور همزمان همچنین گازرسانی به باغ عمران اقبالیه  با ۹۳۰ میلیون تومان اعتبار افتتاح شد.

عملیات گازرسانی به شش روستای زرشک،  میزوج، کامان، هجیب، چلمبر، قلعه قره داش با ۸ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.

در صورت تکمیل گازرسانی به این روستاها ۵۸۱  خانوار از تسهیلات گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

کد خبر 4706193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =