ظرفیت‌های همدان برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری بکارگرفته شود

همدان - رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: برنامه‌ها باید به نحوی باشد که از ظرفیت‌های شهر همدان در مسیر توسعه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری بهره‌مند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین قراباغی پیش از ظهر سه شنبه در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: فضای مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان وجود دارد که با تلاش زیاد می‌توان از این ظرفیت نهادینه در استان، استفاده کرد.

وی با توجه به ظرفیت‌های خوب شهری و پیش بینی بسته‌های سرمایه‌گذاری توسط شهرداری خواستار تعامل و همکاری بیشتر برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت‌شهری در راستای توسعه و آبادانی هرچه بیشتر شهر همدان شد.

قراباغی افزود: مجموعه‌های مرتبط با حوزه سرمایه‌گذاری باید برای جلوگیری از موازی کاری و کاهش آسیب‌ها با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باشند.

تشکیل کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاری در دادگستری همدان

وی به تشکیل کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاری در دادگستری همدان اشاره و ابراز امیدواری کرد از ظرفیت این بخش باید استفاده بیشتری شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان در ادامه با تأکید بر تأمین اعتبار ساخت جاده و زیرساخت‌های اساسی بوستان ولایت در منطقه فخرآباد برای تسهیل در بحث جذب سرمایه‌گذاران و رفع ترافیک معابر اصلی منتهی به بوستان‌ها، ابراز امیدواری کرد: تأمین اعتبار زیرساخت‌های آب، برق و گاز برای بوستان اکباتان در مجاورت سد اکباتان برای تسهیل به منظور جذب سرمایه گذاران در دستور کار قرار گیرد.

قراباغی ادامه داد: با توجه به منابع محدود اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری باید ردیف اعتبار مالی به‌منظور اجرای طرح جداره‌سازی خیابان بوعلی و میدان مرکزی همدان در راستای زیباسازی محیط شهری اختصاص یابد.

اقدامی در خصوص جداره‌سازی خیابان اکباتان و بوعلی انجام نشده است وی با تأکید بر اینکه جداره‌سازی خیابان اکباتان و بوعلی باید به صورت جدی پیگیری شود؛ گفت: بستر خوبی برای انجام این جداره‌سازی صورت گرفته اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

قراباغی با بیان اینکه در راستای تقویت صنعت گردشگری باید در خصوص ساخت مترو شهری برنامه ریزی و پیش بینی یک خط اختصاصی برای غار علی‌صدر مدنظر باشد، گفت: علی‌صدر یک مقصد خاص گردشگری است و راه‌اندازی خط مترو می‌تواند به توسعه این امر کمک بیشتری کند.

وی با بیان اینکه برای حل مشکل پیاده راه اکباتان فرصت زمانی یک ماهه از طرف استاندار تعیین شده است، افزود: برگزاری نمایشگاه برای تقویت کسبه، راه‌اندازی ماشین برقی برای انتقال رایگان مردم و مسافران از جمله اقدامات صورت گرفته برای کاهش مشکلات پیاده‌راه اکباتان است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه طرح سواره کردن نیمی از خیابان اکباتان بررسی و آسیب‌شناسی شده است، عنوان کرد: چند راهکار برای رونق بیشتر این مسیر گردشگری پیشنهاد شده همچنین باید پارکینگ میراث فرهنگی در میدان هفت تیر برای راحتی مسافران به منظور بازدید از سایت ۳ هزار ساله همدان ساخته شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان سایت میوه و تربار، شرکت عصر طلایی و هتل ندیمی را جز پروژه‌های نیمه کاره و نیازمند پیگیری برشمرد و گفت: هتل ندیمی تا زمانی که ساخته نشود، چهره نازیبایی در شهر همدان ایجاد می‌کند.

برگزاری همایش سرمایه گذاری

قراباغی در زمینه برگزاری همایش سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری، بیان کرد: منابع مالی برای برگزاری این رویداد مصوب شده و سایر مجموعه‌ها نیز باید مشارکت داشته باشند؛ البته باید از فرصت اسپانسری نیز بهره مند شود.

وی پارک آبی در باغ میوه، باغ پرندگان، شهرک توریستی باغ ویلا، همایش سرمایه گذاری، غرفه‌های صنایع دستی اکباتان، جایگاه سریع النصب سوخت، پارکینگ دانشگاه آزاد، بازار خودرو ۲، مزرعه گل محمدی و صنایع تبدیلی، نیروگاه خورشیدی، سایت ۵۰۰ هکتاری و ۳۳۸ هکتاری اطراف دانشگاه آزاد، غرفه سنگ‌های قیمتی و راهنمای گردشگری را جزو پروژه‌های در دست اقدام سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری همدان برشمرد.

قراباغی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان برای سرمایه‌گذاری در کارخانه سیمان اعلام آمادگی کرده است؛ افزود: اقدامات ابتدایی شهرک توریستی باغ ویلا و انعقاد قرارداد با شرکت ترکیه‌ای انجام شده و اکنون نیازمند هماهنگی و تسریع همکاری با شرکت‌های زیر ساختی و دستگاه‌های خدمات رسان است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه سایت ۸۰۰ هکتاری اطراف دانشگاه آزاد ۳۰ سال پیش خریداری شده اما از چند ماه پیش بررسی و پیگیری‌های اجرای طرح آغاز شده است؛ ادامه داد: بازار خودرو ۲ در حال رفع مشکل با املاک بوده و مجوزهای لازم برای انتخاب سرمایه‌گذار نیروگاه خورشیدی نیز در دست انجام است.

پیش بینی یک میلیارد تومان برای ۲ همایش سرمایه‌گذاری و جاده ابریشم

رئیس شورای شهر همدان نیز با اشاره به برگزاری ۲ همایش بسیار مهم سرمایه‌گذاران و جاده ابریشم در همدان، گفت: شهرداری همدان برای هریک از این همایش‌ها ۵۰۰ میلیون تومان و در مجموع یک میلیارد تومان اختصاص داده است.

کامران گردان ادامه داد: البته مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط که متولی سرمایه‌گذاری در همدان هستند نیز باید نسبت به اختصاص مبالغ قابل توجه به این دو همایش مهم در همدان اقدام کنند.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان تیز با بیان اینکه در ۵ ماه گذشته مدیریت استان کمک‌های شایانی را به سرمایه گذاری‌های جدید و تقویت و رفع مشکلات سرمایه گذران گذشته داشته است، گفت: برخی از روند اداری واگذاری طرح‌ها به سرمایه گذاران باید اصلاح و زیرساخت‌های لازم برای انجام این کار، تقویت شود.

ظاهر پور مجاهد با بیان اینکه کمک به معیشت مردم چیزی جز اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری نیست و اقدامات لازم برای ایجاد اقتصاد بهره‌ور در استان باید انجام شود؛ برای حمایت از سرمایه‌گذاری از سوی استانداری اعلام آمادگی کرد.

وی گفت: باید در راستای تشویق سرمایه‌گذاران برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جدید در استان گام‌های بلندتری برداشته شود.

پور مجاهد با اشاره به لزوم تقویت زیرساخت‌ها در راستای جذب و حفظ سرمایه گذار، عنوان کرد: در حوزه جذب سرمایه‌گذار باید ورود پیدا کنیم همچنین در حوزه سرمایه‌گذاری همکاری خوبی بین دستگاه‌های اجرایی و ناظر وجود دارد.

وی تأکید کرد: طرح‌های امکان سنجی همایش سرمایه‌گذاری و اقدامات ابتدایی آن انجام شده و اعتبارات مربوطه نیز باید به سرعت تعیین‌تکلیف شود.

راه‌اندازی مسیر جدیدی برای تله‌سیژ در همدان

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز از سفر هیئت مدیره طلا و جواهر مشهد برای بازدید از توانمندی‌ها در راستای بهره‌مندی از ظرفیت‌های همدان در روزهای آتی خبر داد.

سید مسعود عسگریان گفت: تله‌سیژ همدان یکی از ظرفیت‌های بالقوه گردشگری بوده که طی چند سال اخیر متروک و بلااستفاده مانده و مسیر جدیدی برای راه‌اندازی آن از باغات کمیته امداد به سمت تپه عباس‌آباد تعریف شده است.

کد خبر 4710318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =