۶۲ درصد مددجویان کمیته امداد اردبیل قادر به کار نیستند

اردبیل - مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۶۲ درصد از مددجویان تحت حمایت اردبیل را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند که قادر به انجام کار و فعالیت نیستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین دشتی بعد از ظهر شنبه در کارگاه آموزشی «مصاحبه انگیزشی مددکاری» که با حضور مددکاران استان اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: ۶۲ درصد از مددجویان تحت حمایت را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند که قادر به انجام کار و فعالیت نیستند اما با حفظ عزت نفس و کرامت انسانی، باید خدمات حمایتی را با یاری خیران به خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر ارائه کنیم تا هیچ فردی به علت فقر و تنگدستی دچار مشکلات متعدد نشود.

وی ادامه داد: هدف اصلی در برگزاری کارگاه آموزشی «مصاحبه انگیزشی مددکاری»، ایجاد انگیزه در بین اعضای خانوار تحت حمایت است تا بهتر بتوانند در خصوص ایجاد اشتغال پایدار و یا حتی ادامه تحصیل تصمیم بگیرند و آن را به مرحله اجرا درآورند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه ۳۸ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، بیان کرد: هنر مددکاران باید در ارتقای شاخص‌های معیشتی خانوار تحت حمایت باشد که اگر این امر محقق شود شاهد توانمندسازی مؤثر آنها خواهیم بود.

دشتی با بیان اینکه ارتقای شاخص‌های معیشتی منجر به اشتغال‌زایی مددجویان خواهد شد، افزود: باید بستری فراهم شود که از ظرفیت خیران به منظور تأمین مسکن، جهیزیه، درمان و نیازهای تحصیلی مددجویان بهره‌مند شویم تا شاهد هموارتر شدن مسیر توانمندسازی آنها باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل افزود: ارائه مشاوره دقیق به فرزندان خانوار تحت حمایت و ایجاد انگیزش در بین آنها می‌تواند مددجویان را برای اجرای طرح‌های نوین اشتغال‌زایی ترغیب کند.

دشتی یادآور شد: مددکاران در کنار ارزیابی مشکلات و نیازهای اساسی خانوار تحت حمایت، باید در امر استعداد سنجی نیز موفق عمل کنند تا امدادگران در حوزه اشتغال و خودکفایی نیز بتوانند به شکل مناسب‌تری راهکارهای لازم را به کار گیرند.

وی کاریابی برای مددجویان و فرزندان خانوار تحت حمایت را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل عنوان کرد و افزود: مددکاران نیز باید در این زمینه یاری‌گر سایر حوزه‌های تخصصی باشند که بتوانیم شاهد شکوفایی استعدادها و توانمندسازی خانوار تحت حمایت باشیم.

دشتی با اشاره به اینکه با ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان و صاحبان صنعت استان اردبیل درصدد هستیم مسیر توانمندسازی مددجویان را هموارتر کنیم، بیان کرد: کمیته امداد در طول دو سال حق بیمه سهم کارفرما را در صورت به‌ کارگیری مددجویان تحت حمایت به صورت صدردصد پرداخت می‌کند که این امر به ایجاد انگیزش در بین اعضای خانوار تحت حمایت کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از طریق سامانه پیامکی ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ دست نیکوکاران را برای رفع مشکلات اساسی خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه به یاری می‌طلبیم، افزود: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* نیز می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست نیازمندان و خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند تا زمینه توانمندسازی آنها فراهم شود.

کد خبر 4719189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =