تحصیل دانش‌آموزان روستاهای سیل‌زده پلدختر در کانکس

پلدختر- مدیر آموزش و پرورش پلدختر از تحصیل موقت دانش‌آموزان روستاهای سیل‌زده این شهرستان در کانکس خبر داد.

به گزارش خبرنگارمهر، رضا شاهمرادی عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پلدختر، اظهار داشت: از اول مهر ماه سال ۹۸ همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید هیچ کلاس درسی در شهرستان سیل زده پلدختر بدون معلم نیست و این حاصل تلاش شبانه روزی معلمان و مدیران آموزش و پرورش است.

تحصیل دانش آموزان روستاهای سیل‌زده در کانکس

وی با بیان اینکه اول مهر از نظر فضا مشکلی برای آغاز سال تحصیلی دانش آموزان در این شهرستان وجود ندارد، گفت: کار تعمیر مدارس مهم و اصلی سیل زده در شهرستان به پایان رسیده و آسفالت محوطه آن انجام شده است.

مدیر آموزش و پرورش پلدختر، افزود: دانش آموزان مدارس متوسطه دوم شاهد و شهید بهشتی شهر پلدختر که در جریان وقوع سیل تخریب کامل شدند برای آغاز سال تحصیلی جدید در سایر مدارس شهر به صورت دو شیفت ساماندهی شدند.

شاهمرادی به مدارس تخریبی در روستاهای سیل زده پلدختر اشاره کرد و یادآور شد: در روستاهای سیل زده پلدختر کار ساخت مدارس تخریب شده آغاز شده و تا تکمیل این مدارس به طور موقت دانش آموزان در کانکس به تحصیل خود ادامه می‌دهند.

وی، افزود: جشن شکوفه ها مختص مدارس ابتدایی در ابتدای سال تحصیلی جدید در پلدختر سیل زده در دبستان شهید چاغروند این شهر و جشن جوانه ها در مدرسه زینبیه(س) برگزار می شود.

لزوم تجهیز کانکس‌های مدرسه

مدیر  آموزش و پرورش پلدختر، گفت: مدارس مناطق سیل‌زده پلدختر که همه تجهیزات آنها در جریان سیل از بین رفته به همت نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان به وسایل اولیه مانند میز، نیمکت، صندلی و میز معلم تجهیز شده که جای تقدیر دارد.

شاهمرادی، افزود: مدارس بخش غربی شهر سیل زده پلدختر که درگیر و دستخوش آسیب جدی سیل شده به طور کامل تجهیزات آن شامل سیستم هوشمند سازی، تخته هوشمند و سایت چندین مدرسه، فرش های نمازخانه ها و کفپوش سالن های ورزشی کامل از بین رفته و نیاز به کمک نوسازی مدارس و پیگیری فرماندار و سایر مسئولان مربوطه دارد.

وی، خاطر نشان کرد: کانکس هایی که برای آغاز سال تحصیلی دانش آموزان در مناطق سیل زده شهرستان پلدختر آماده شده برای حضور دانش‌آموزان نیاز به انشعابات آب و برق و آماده سازی زیرساختی دارند، تا هنگام بارندگی مشکلی برای دانش‌آموزان پیش نیاید.

مدیر آموزش و پرورش پلدختر، افزود: با توجه به اینکه تعدادی از مدارس تخریبی که تعمیر شده هنوز محوطه آن با انباشت گل و لای و نخاله‌های ساختمانی اشغال شده نیاز به لایروبی دارند و جمع‌آوری آن همت شهرداری و بنیاد مسکن را می‌طلبد.

مدرسه روستای «تیمورآباد» پلدختر با مشکل آب، برق و گاز مواجه است

شاهمرادی، گفت: تعدادی از مدارس بزرگ در سطح شهر پلدختر مانند مدرسه شهید کائیدی زینبیه (س)، شهید کاظمی و ۱۲ کلاسه شاهد نیاز به انشعابات برق دارند و مدرسه زینبیه(س) نیز نیاز به ترانس جدید دارد.

وی، افزود: تعدادی از مدارس در سطح شهر و روستاهای سیل زده مشکل آب دارند و چند مدرسه نیز با مشکل فاضلاب مواجه هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

مدیر آموزش و پرورش پلدختر،  یادآور شد: مدرسه روستای «تیمورآباد» پلدختر با مشکل آب، برق و گاز مواجه است و مکاتباتی در این رابطه صورت گرفته که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

شاهمرادی، گفت: دبستان شهید «جودکی» واقع در منطقه «دردیا» در مسیر کانال آب های سطحی قرار گرفته و با کوچک‌ترین بارندگی در معرض خطر سیلاب های بالادستی است و موجب تخریب دیوار مدرسه می‌شود و ساختمان آن را نیز با خطر مواجه می سازد.

وی، افزود: برای جلوگیری از مشکل باید کانال بالا دست این مدرسه لایروبی شود و ورود به این موضوع از شهرداری پلدختر درخواست می‌شود.

جشن آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه شهید «کائیدی» شهر پلدختر

مدیر آموزش و پرورش پلدختر، صدور مجوز و پروانه ساخت مدرسه جنب آموزش و پرورش پلدختر را از دیگر مشکلات دانست و یادآورشد: دو تا سه ماه پیش کلنگ احداث مدرسه جنب آموزش و پرورش با حضور مسئولان به زمین زده شد اما به علت یک سری مشکلات از جمله مجوز ساخت، عملیات اجرایی آن آغاز نشده و انتظار می‌رود شهرداری پلدختر در این رابطه توجه ویژه داشته باشد.

شاهمرادی، افزود: تعدادی از مدارس مشکل گاز کشی و نصب علمک دارند و برخی مدارس به ویژه مدارس بازسازی شده در مناطق سیل زده نیز برای اول مهر نیاز به شستشو دارند و همت اداره آب و شهرداری را می‌طلبد.

وی، از اداره تبلیغات اسلامی پلدختر خواست خانه های عالم در برخی روستاها که کمبود مدرسه وجود دارد را برای آغاز کلاس‌های درس دانش آموزان در اختیار اداره آموزش و پرورش قرار دهد.

مدیر آموزش و پرورش پلدختر، گفت: با حضور استاندار لرستان جشن آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه شهید «کائیدی» شهر پلدختر بابه صدا در آمدن زنگ مهر مقاومت و شور حسینی(ع) برگزار می شود.

کد خبر 4722705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =