سازمان‌های مردم نهاد اولویت استخدام پیدا خواهند کرد

سمنان _ مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان، گفت: پیگیر طرحی هستیم که در صورت تصویب اولویت و یا سهمیه داشتن اعضای سازمان‌های مردم نهاد در آزمون‌های استخدامی در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش خبر گزاری مهر، به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان استان سمنان،  مجتبی جانعلی در نشست هم‌اندیشی سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان سمنان با بیان اینکه پیگیر طرحی هستیم که در صورت اجرا اولویت و یا سهمیه داشتن اعضای سازمان‌های مردم نهاد در آزمون‌های استخدامی مصوب خواهد شد، تاکید کرد: این طرح هنوز نتیجه‌ای نداشته اما پیگیر آن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای ترغیب و استقبال از سازمان‌های مردم نهاد پیگیری می‌شود، ابراز کرد: سمن‌های بسیاری در حوزه کارآفرینی فعالیت‌های بزرگی را در کشور انجام داده و لذا تاثیرگذاری بدون چون و چرایی را داشته اند لذا می بایست در حوزه برخی امتیازها به آنان کمک کرد.

ضرورت ورود سمن‌ها به مقوله اشتغال

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در ادامه خواستار توجه بیشتر سازمان‌های مردم نهاد به مقوله کارآفرینی شد و تاکید کرد: موضوع‌های کارآفرینی باید در بین سمن‌ها جدی گرفته شود چرا که دارای اهمیتی بسزا است.

جانعلی اشتغال را یکی از دغدغه های استان سمنان دانست و تصریح کرد: اعضای سازمان‌های مردم نهاد همواره دارای ظرفیت، انرژی، خلاقیت، هوش و زکاوت هستند لذا می‌توانند در راستای اشتغال‌زایی بازوی کمکی برای دولتمردان باشند.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش برای استان سمنان اعتبارات خوبی در نظر گرفته است، گفت: امیدواریم این اعتبارات در سطح استان به خصوص مناطق کمتر توسعه یافته بتواند اثربخش باشد.

وضعیت خوب سمن‌ها در استان سمنان

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش جوانان استان سمنان وضعیت سازمان‌های مردم نهاد فعال در استان را خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به سرانه و سهمیه کشوری در سطح استان با وجود ۲۴۰ هزار جوان می بایست ۴۸ سمن ویژه آنان وجود داشته اما امروز ۷۵ سازمان مردم نهاد جوانان در استان فعالیت دارد.

مصطفی مرادی با بیان اینکه این اداره کل برای رفع مشکلات سمن‌ها نیز اقدامات خوبی صورت داده است، گفت: برای مثال امروز سعی شده تا مشکلات سازمان‌های مردم نهاد که برای تسهیلات به بانک‌ها مراجعه می‌کردند رفع شود و همچنین سهولت فرآیند ثبت سازمان‌های مردم نهاد نسبت به گذشته از دیگر اقدامات این حوزه است.

کد خبر 4723120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =