انسجام بنیان خانواده از دغدغه های استان یزد است

یزد ـ مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به اینکه آب، اشتغال و ... از دغدغه های استان یزد است، گفت: یکی از اصلی ترین دغدغه های استان، انسجام بنیان خانواده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه دانش یزدی، بعدازظهر شنبه در نشست بانوان فرهیخته استان یزد اظهار داشت: بحث آسیب های اجتماعی یکی از مباحثی است که تمام نهادها و چهره های موثر جامعه باید دست به دست هم دهند تا در حوزه تاب آوری اجتماعی و توان افزایی بتوانیم بانوان را ارتقاء دهیم.

وی افزود: اگر جمعیت استان را یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر در نظر بگیریم، نیمی از جمعیت، زنان هستند که بالغ بر ۴۷ هزار نفر از آنها در حوزه شهری زندگی می کنند.

دانش یزدی با اشاره به توانمندی های زنان استان یزد در حوزه مختلف ورزشی، صنعتی، کارآفرینی و ... بیان کرد: انسجام بنیان خانواده یکی از دغدغه های استان یزد است.

وی با اشاره به وضعیت زنان استان یزد به ویژه زنان تحت پوشش نهادهای حمایتی بیان کرد: ۱۷۲ زن مطلقه و ۲۱ زن بدسرپرست و ۲۷۱ زن که شوهران آنها در زندان به سر می برند، تحت پوشش کمیته امداد استان یزد هستند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد در مورد وضعیت اشتغال استان یزد نیز اظهار داشت: آمار شاغلان استان ۳۹۲ هزار نفر است که سهم زنان بیش از ۶۳ هزار نفر است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بانوان بیان کرد: توانمندسازی بانوان در حوزه های حقوقی و فردی در بخش مشاوره، آموزش و پژوهش را مدنظر قرار داده ایم و کارگاه های آموزشی نیز برگزار شده است.

در حوزه کارآفرینی و اشتغال و توان افزایی، نشست های متعددی با حضور استاندار یزد برگزار شد و با کارآفرینان نیز دیدارهایی داشتیم که نیازسنجی، عارضه یابی و ظرفیت شناسی آنها انجام شده است.

کد خبر 4724543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =