تفاهم‌نامه مطالعات زمین‌شناسی و اکتشاف در سمنان منعقد شد

سمنان- رئیس دانشگاه سمنان گفت: یک تفاهم سه‌جانبه همکاری بین این دانشگاه، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات کشور و همچنین پژوهشکده علوم زمین در سمنان به امضا رسید.

مسعود نصیری زرندی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه یادداشت تفاهم سه‌جانبه همکاری میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات کشور، دانشگاه سمنان و پژوهشکده علوم زمین به امضا رسیده است، بیان کرد: این تفاهم‌نامه با حضور رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات کشور و معاون پژوهشی پژوهشکده علوم زمین ظهر سه‌شنبه به میزبانی دانشگاه سمنان به امضا رسید.

وی افزود: ایجاد و گسترش همکاری‌ها و همفکری‌های علمی و آموزشی تحقیقاتی مشترک در بخش علوم زمین هدف اصلی این تفاهم‌نامه است.

رئیس دانشگاه سمنان بابیان اینکه یکی از مفاد این تفاهم‌نامه بهره‌گیری مطلوب از توانمندی‌ها، تجارب و ظرفیت‌های پژوهشی و علمی برای پیشبرد و تقویت پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافات در سطوح استانی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی است، تأکید کرد: این مناسبات به‌واسطه موقعیت و ظرفیت‌های موجود در سطح منطقه حائز اهمیت است.

نصیری زرندی افزود: این تفاهم‌نامه سه‌جانبه همچنین توسعه ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی را در کنار تبادل اطلاعات، ارتقای فعالیت‌های جاری و پرداختن به اولویت‌های مشترک دنبال می‌کند.

وی درباره مفاد این تفاهم‌نامه نیز، گفت: همکاری‌های پژوهشی درزمینهٔ اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک با محوریت مدیریت منابع زمینی یکی از محورهای این تفاهم‌نامه است.

رئیس دانشگاه سمنان گفت: اجرای پروژه‌های مشترک درزمینهٔ اقلیم‌شناسی دیرینه، گردشگری زمین‌شناختی، آلاینده‌های زیست‌محیطی و زمین‌شناسی پزشکی  در کنار گیاه‌پالایی از دیگر مفاد تفاهم‌نامه مذکور است که ظرفیت بر آن توافق دارند.

نصیری زرندی تأکید داشت: طبق این تفاهم‌نامه همکاری متقابل علمی و پژوهشی در گرایش‌های زمین‌شناسی، گیاه‌شناسی، خاکشناسی، محیط‌زیست، کانی‌شناسی و سنگ‌شناسی، هواشناسی، اقلیم‌شناسی و آب‌شناسی نیز بین طرفین صورت می‌گیرد.

وی افزود: در این تفاهم‌نامه همچنین قیدشده که ظرفیت ملزم به ایجاد ارتباطات علمی از طریق دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌های علمی و تحقیقاتی مشترک با توجه به قوانین و مقررات مربوط دعوت از متخصصان شاغل در سازمان زمین‌شناسی و پژوهشکده علوم زمین برای تدریس هستند.

رئیس دانشگاه سمنان گفت: تفاهم‌نامه سه‌جانبه مطالعات زمین‌شناسی همچنین در حوزه مشاوره پایان‌نامه‌ها در کنار حضور در هم‌اندیشی‌های علمی، جلسات دفاعیه، پایان‌نامه‌های مرتبط با فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات کشور و پژوهشکده و پذیرش دانشجوی پسادکتری در دانشگاه سمنان را نیز در برمی‌گیرد و دانشگاه سمنان نیز موظف می‌شود تا استفاده از امکانات آزمایشگاه مرکزی خود را برای انجام پروژه‌های مشترک مهیا سازد.

کد خبر 4734147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =