تمهیدات برای اسکان زائران پس از اتمام اربعین دیده‌شده است

عضو کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکن و تغذیه اربعین، بابیان اینکه غالباً موکب‌های عراقی بعدازظهر روز اربعین جمع‌آوری می‌شوند، گفت: تمهیدات لازم برای اسکان زائران پس از اربعین دیده‌شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، علی‌اکبر کاظمی بابیان اینکه کمیته مشارکت‌های مردمی رسالت کمک به برپایی موکب و اسکان زائران را بر عهده دارد، تأکید کرد: در سال‌های اخیر دیده‌شده که موکب‌های اربعین عراقی بعدازظهر روز اربعین جمع‌آوری می‌شوند و این امر در سال‌های اخیر مشکلاتی را برای زائران پدید آورد که برای رفع این مشکلات تمهیداتی در سال جاری دیده‌شده است.

وی افزود: کمیته مشارکت‌های مردمی کمک‌های مردم را به موکب‌ها جمع‌آوری و به دست آنان می‌رساند لذا ازآنجاکه ماهیت اربعین حرکتی عظیم و مردمی است، دولت‌ها در آن دخالتی ندارند و حاکمیت تنها نقش تسهیل‌گری را ایفا خواهد کرد.

عضو کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکن و تغذیه اربعین گفت: اصل کار اربعین بر عهده مردم است و البته باید گفت میزبان اصلی اربعین درواقع مردم عراق هستند اما به‌هر روی کمیته مشارکت‌های مردمی رسالت کمک به موکب‌ها و برگزاری باشکوه مراسم اربعین را بر عهده دارد.

کاظمی بیان کرد: این کمیته از سال‌های گذشته و مدت‌ها پیش از برگزاری اربعین با حضور در مسیر به‌خصوص کشور عراق، جانمایی و نیازسنجی‌های لازم را برای ایجاد موکب‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز خدمات و ... صورت می‌دهد و برنامه‌ریزی لازم را در دستور کار دارد تا درنهایت اطلاعات کاملی از نحوه برگزاری مطلوب اربعین و ارائه خدمات به زائران گردآوری شود.

وی افزود: ستاد مشارکت‌های مردمی در کنار کمک به موکب‌ها برای برپایی و خدمت‌رسانی شامل فراهم کردن برق، لوله‌کشی، فاضلاب، آب و ... رسالت مشخص کردن مکان‌های سرویس‌دهی به زائران و موکب‌ها را نیز بر عهده دارد و از سوی دیگر کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده تا در هنگام نیاز بتواند به موکب‌ها تزریق کند.

عضو کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکن و تغذیه اربعین، بابیان اینکه در سال‌های قبل موکب‌های عراقی به‌یک‌باره عصر روز اربعین جمع‌آوری و مردم بعضاً در نجف، کربلا یا نزدیک مرزها با مشکلاتی روبرو می‌شدند، تأکید کرد: امسال تمهیداتی برای این امر اندیشیده شده اما باید در نظر داشت که موکب‌ها بنا به کمک‌های مردمی سرپا هستند و باید کمک‌های مردمی برای برپا نگه داشتن آن‌ها برسد.

کاظمی بیان کرد: موکب‌ها در صورتی می‌توانند به مردم خدمات دهند که کمک‌های مردمی کافی باشد لذا از مردم می خواهیم تا از طریق سامانه #۱۰۴۰*۷۸۰* کمک‌های خود را به ستاد مشارکت‌های اربعین انجام دهند تا بتوانیم به زائران بیشتری خدمت رسانی کنیم.

کد خبر 4740109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =