رتبه ششم تربت حیدریه در تولید انواع ماهی در خراسان رضوی

تربت حیدریه - مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه ‌گفت: در حال حاضر تربت حیدریه رتبه ششم تولید انواع ماهی را در خراسان رضوی داراست.

محمد رضا عباسپور در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری ۴۱۲ هزار ماهی قرل آلا در ۱۲ مرکز پرورش ماهیان سردابی به مساحت  ۱۵ هزار متر مربع رهاسازی شده که پیش بینی می‌شود به میزان ۳۷۰ تن گوشت سفید از این مراکز برداشت شود.

وی افزود: در این مدت تعداد ۸۸ هزار قطعه ماهیان گرمابی نیز در ۴۳ استخر ذخیره کشاورزی به مساحت ۴۹ هزار متر مربع رهاسازی شده که انتظار می رود ۵۶ تن گوشت ماهی گرمابی نیز از این استخرها برداشت شود.

عباسپور هدف از این رهاسازی را افزایش تولید گوشت سفید، افزایش مصرف سرانه ماهی، اشتغالزایی، بارورکردن آب کشاورزی از موادمغزی، استفاده بهینه و دو منظوره از استخرهای موجود عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه تعداد استخرهای دو منظوره پرورش ماهی را تعداد ۴۳ واحد برشمرد و ابراز کرد: اغلب مالکان چاه‌های کشاورزی به منظور بهره وری بهینه از منابع آبی، استخرهای دو منظوره کشاورزی را در مزارع خود احداث کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تربت حیدریه رتبه ششم تولید انواع ماهی را در خراسان رضوی داراست، ابراز کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از ۴۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی این شهرستان رهاسازی شد.

کد خبر 4748291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =