ویراست جدید کتاب «معنا و مفهوم زیبایی در المناظر و تنقیح المناظر»

چاپ سوم  کتاب «معنا و مفهوم زیبایی در المناظر و تنقیح المناظر» به قلم حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از سوی انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، چاپ سوم  کتاب «معنا و مفهوم زیبایی در المناظر و تنقیح المناظر» به قلم حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از سوی انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شد.

مولف در مقدمه این کتاب آورده است: «در سال ۱۳۸۷ و ذیل مجموعه‌ای موسوم به «حکمت و هنر» در فرهنگستان هنر ایران، رساله مختصری با عنوان معنا و مفهوم زیبایی در المناظر و تنقیح المناظر توسط اینجانب تألیف و به چاپ رسید.

در سال ۱۳۹۴ (۲۰۱۵ م) همراه با اعلام سال جهانی نور توسط یونسکو (به مناسبت هزارمین سال نگارش المناظر توسط ابن هیثم) دانشگاه کرمان همایش ابن هیثم را برگزار نمود.به پیشنهاد شورای علمی این همایش، کتاب معنا و مفهوم زیبایی در المناظر و تنقیح المناظر، تجدید چاپ شد.در چاپ جدید این کتاب که به همت نشر دانشگاه کرمان صورت گرفت، متن بسط و شرح یافت.

در این ویراست جدید، متن پیشین مورد بازخوانی قرار گرفته و بسیاری از نکات و مواردی که در آن مجمل و گذرا بیان شده بود، شرح و بحثی تفصیلی یافت، ضمن اینکه قرائن و شواهد کامل‌تر و مستدل‌تری نیز به متن اضافه گردید.همچنین متن اصلی بحث ابن هیثم در باب زیبایی (متن عربی) همراه با متن انگلیسی آن جهت استفاده هرچه بیشتر محققان و پژوهشگران بر کتاب افزوده گردید.

اینک فرهنگستان هنر در هماهنگی با دانشگاه کرمان چاپ سوم این اثر را منتشر کرده است.چاپی که عنوان چاپ نخست و بسط و تفصیل چاپ دوم را دارد.ضمن سپاس و قدردانی از نشر فرهنگستان هنر و به‌ویژه مدیر سخت کوش آن جناب آقای شیروانی و نیز شورای علمی کنگره «ابن هیثم و نور»، امید دارم به لطف و کرامت حضرت حق، تألیف چنین آثاری در تبیین ایده زیبایی‌شناسی اسلامی مفید باشد.»

کتاب «معنا و مفهوم زیبایی در المناظر و تنقیح المناظر» با قیمت ۲۲ هزار تومان و در شمارگان ۵۰۰ نسخه از سوی انتشارات فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران عرضه شده است.

علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند با فروشگاه کتاب انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با شماره تماس ۰۲۱۶۶۹۷۳۸۵۲ و یا فروشگاه کتاب فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۹۰۹۹۰،  تماس حاصل نمایند.

کد خبر 4748761

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =