مطالبات بیمه ای تیرماه بیمارستان های علوم پزشکی قزوین پرداخت شد

قزوین- مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: ۷.۵ میلیارد تومان بابت مطالبات بیمه ای تیرماه بیمارستان های طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی قزوین پرداخت و تسویه شده است.

قاسم بهرامی به مناسبت فرا رسیدن هفته بیمه سلامت در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص گسترش پوشش بیمه سلامت گفت: اکنون با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی ملت سرافراز ایران می تواند به دستاوردهای حوزه بیمه سلامت از پوشش صد درصدی بیمه همگانی سلامت گرفته، تا افزایش سطح دسترسی به مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، اجرای موفقیت آمیز طرح بیمه سلامت رایگان، طرح تحول نظام سلامت و طرح بیمه درمان روستایی و مددجویان کمیته امداد به طور رایگان در قالب نظام ارجاع و پزشک خانواده به خود ببالد.

وی اظهارداشت: در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده با عزمی که در میان مدیران بیمه سلامت وجود دارد امیدواریم بتوانیم با حذف دفترچه کاغذی و اجرای نسخه الکترونیک در کاهش هزینه های مردم نیز گام برداریم.

همایش بیمه سلامت ۸ آبان ماه در قزوین برگزار می شود

بهرامی در خصوص برگزاری همایش بیمه سلامت هم گفت: همایش هفته بیمه سلامت روز هشتم آبان ماه با حضور دفاتر پیشخوان دولت، مراکز درمانی طرف قرارداد و مسئولان استانی در محل دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: هفته بیمه سلامت از ۳ تا ۹ آبان ماه تعیین شده و برنامه های متنوعی برای این هفته پیش بینی شده و با اطلاع رسانی مناسب نسبت به آشنایی بیشتر مردم با مزایای بیمه سلامت اقدام خواهیم کرد.

بهرامی گفت: هفته بیمه سلامت فرصت مغتنمی است تا سیاست ها، اقدامات و فعالیتهای حوزه سلامت به ویژه سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان یکی از مهمترین ارکان وزارت بهداشت در طرح تحول نظام سلامت نزد آحاد جامعه بویژه مردم و نظام سیاست گذار و تصمیم گیر کشور اطلاع رسانی و تبیین شود.  

حذف دفترچه های کاغذی بیمه سلامت/ اجرای نسخه الکترونیک

مدیرکل بیمه سلامت اضافه کرد: حذف دفترچه های کاغذی از طرح هایی است که زمینه کاهش هزینه های بیمه شدگان و تسریع در خدمت رسانی را مهیا می کند.

وی یادآورشد: راه اندازی پرونده سیستمی و رایانه ای در مطب ها و بیمارستانها از کارهای نوینی است که زمینه صرفه جویی در صدور دفترچه های کاغذی را محقق می کند و این طرح در برخی مطب ها، رادیولوژی ها و آزمایشگاه، عملیاتی می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین افزود: این طرح به صورت تدریجی اجرا می شود و با تکمیل زیرساخت ها و تقویت شبکه اینترنت در سالهای آینده به صورت کامل عملیاتی خواهد شد و شهروندان با کد ملی می توانند از خدمات پزشکی و بیمارستانی بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: نسخه نویسی الکترونیک گامی در راستای کنترل هزینه ها، جلب رضایت بیمه شدگان، کاهش خطاهای دارویی و فرصتی برای بهبود فرایند نسخ نویسی، کاهش عوارض ناخواسته تجویز دارویی و صرفه جویی در مصرف کاغذ و هزینه هاست و با این کار پرونده کاغذی بستری بیماران کنار گذاشته می شود.

بیش از ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت در استان قزوین

بهرامی در خصوص سطح پوشش بیمه ای استان هم گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان در صندوق کارکنان دولت، بیمه ایرانیان، بیماران خاص و سایر اقشار تحت پوشش بیمه سلامت هستند.  

وی گفت: از اول آبان ماه پوشش بیمه سلامت اجباری می شود و همه باید تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

 بدهی بیمارستانهای دانشگاههای پزشکی پرداخت شد

وی از پرداخت بدهی مراکز درمانی هم خبرداد و یادآورشد: بدهی مراکز درمانی دانشگاهی تا تیرماه امسال با پرداخت ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسویه شده است.

بهرامی اضافه کرد: برای پرداخت سند مرداد و شهریورماه فرصت داریم و سطح یک هزینه های بیمه سلامت هم تا مرداد ماه به مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی اظهارداشت: همچنین بدهی داروخانه های خصوصی در تیرماه و بخش های سرپایی تا خرداد ماه پرداخت شده است.

کد خبر 4751779

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =