پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی استان سمنان تا پایان سال۹۹ فعال می‌شوند

سمنان - مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان بابیان اینکه برخی پروژه‌های ورزشی به دلیل کمبود اعتبارات تعطیل شده‌اند، گفت: همه پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی تا پایان سال ۹۹ فعال می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی جانعلی بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت‌بدنی به میزبانی ورزش و جوانان سمنان ضمن بیان اینکه همه پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی استان تا پایان سال ۹۹ فعال می‌شوند، ابراز داشت: برخی پروژه‌های ورزشی به دلیل کمبود اعتبارات لازم تعطیل شدند که همه این موارد شناسایی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به افتتاح و بهره‌برداری خواهند رسید.

وی ضمن بیان اینکه اولویت نخست با پروژه‌هایی است که روند تکمیل آن‌ها نیمه‌تمام باقی‌مانده، افزود: در برنامه‌های پیش‌رو پروژه‌های جدید فاقد پیشرفت فیزیکی ملاک نیستند و صرفاً فعال‌سازی پروژه‌های نیمه‌تمام مدنظر قرار دارد.

استعدادیابی برنامه ورزش و جوانان برای قهرمانی

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان بابیان اینکه طبق قانون باید همه اماکان ورزشی به‌جز سالن‌های روستایی فاقد درآمد در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد، ابراز داشت: در این قانون نقص وجود داشت زیرا در شهرهایی نظیر رویان و کلاته خیج شاهرود اگرچه شهر هستند اما بافت غالب روستایی دارند که متأسفانه این سالن‌ها به مزایده رفت و اعتراضات مردمی را در پی داشت لذا موضوع از طریق استاندار سمنان در حال پیگیری است.

جانعلی ضمن بیان اینکه هیچ معاونتی در انتخابات هیئت‌ها دخالتی ندارد، تصریح کرد: تلاش‌ها در انتخابات هیئت‌ها بر پایه رقابتی خوب و عادلانه بوده است لذا این ادعا که معاونان ورزش و جوانان در این انتخابات دستی دارند قویاً رد می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه در ورزش و جوانان به دنبال ارتقای وضعیت استعدادیابی هستیم، افزود: در این حوزه اعتبارات، زیرساخت‌ها و کمبودها موردبررسی قرار گرفت منتها در برخی هیئت‌ها با نقاط ضعفی نظیر نبود مربی فنی مواجه هستیم اما علیرغم این تفاسیر اقدامات صورت گرفته در مسابقات استعدادیابی رنگ مدال را تغییر داد و باعث نتیجه بهتر قهرمانی به نسبت سال قبل شد.

سمنان نیازمند تحرک ورزش همگانی

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان بابیان اینکه میامی مهد کشتی آلیش و برنامه‌ها برای بهبود آن در دستور کار است، ابراز داشت: مسئله رانش زمین در حسین‌آباد کالپوش لطمه شدیدی به سالن قدیمی و جدید منطقه وارد کرد و این مجموعه‌ها تخریب و منجر به جابه‌جایی شد لذا در صورت در اختیار قرار دادن زمین مناسب، سوله سالن ورزشی آماده است و همچنین با رایزنی استاندار مبلغ خوبی برای استخر میامی منظور شد تا این پروژه سریعاً به اتمام برسد.

جانعلی ضمن بیان اینکه سمنان نیاز به تحرک ورزش همگانی دارد، تصریح کرد: پیرامون ورزش فوتبال با اسپانسری در تهران صحبت شد اما هنوز موفق به حضور وی در استان نشدیم و در خود استان نیز نتوانستیم پشتیبان مالی را برای حمایت از ورزشکاران جذب کنیم اما ورزش و جوانان قطعاً از ورزشکاران حمایت و در مسیر قهرمانی مشکلات را رفع می‌کند.

وی افزود: در خصوص توجه به ورزش بانوان از طریق هیئت‌های ورزشی اعتباراتی به این حوزه در استان تزریق شد و ضمن آن اعتبارات تخصیصی نیز به ورزش بانوان تغییرات جدی داشت که امیدواریم در تداوم این روند ورزش بانوان در استان سمنان با رشد خوبی مواجه باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان بابیان اینکه پرونده اختلاس در این اداره هنوز در جریان است، اضافه کرد: این پرونده مراحل قانونی خود را طی می‌کند لذا در صورت حصول نتیجه متعاقباً نتیجه آن اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، طی هفته تربیت‌بدنی ۳۰۰ ویژه‌برنامه در استان سمنان اجرا و ۳۰ خانه ورزش روستایی افتتاح می‌شود.

کد خبر 4752247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =