رسالت امروز عالمان مجاهدت علمی است

دامغان- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امروز مجاهدت در تمام عرصه باید وجود داشته باشد، گفت: مجاهدت علمی امروز رسالت همه عالمان است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی طهرانچی شامگاه دوشنبه در نشست چهارم اجلاسیه مجاهدان در غربت به میزبانی دانشگاه دامغان ضمن بیان اینکه امروزه در بحث مقاومت با حوزه ای جدید به نام مجاهده علمی روبرو هستیم، ابراز داشت: شاید امروز انچه غرب را در مقابل مجاهدان خط مقاومت به زانو در آورده سطح علمی و فناوری مجاهدان است.

وی افزود: در دوران اوباما سندی در آمریکا به نام فراتر از طوفان منتشر شد که به صراحت عنوان می‌داشت که ما از اینکه پیشرفت‌های علمی در کشورهایی مانند ایران رخ دهد، احساس تهدید می‌کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: از سوی دیگر انگلستان نیز اسناد مشابهی را منتشر کرد که در کنار مقالات اندیشمندانشان هرگونه پیشرفت علمی را در ایران نوعی تهدید می‌دانند و معتقد هستند که باید آن را از طریق تحریم یا اغتشاشات سیاسی محدود ساخت.

طهرانچی با بیان اینکه امروز آنچه تلاش مجاهدان ما را در منطقه پایدار می‌سازد، مجاهدت علمی است، تاکید کرد: جهاد علمی دارای اهمیت بسزایی است.

وی با بیان اینکه غرب قدرت خود را بعد از جنگ جهانی دوم از علم و دانشی گرفت که برای آن‌ها بمب اتم را ساخت، تاکید کرد: آنجا که مجاهدان مقاومت با بهره‌گیری از علم سلطه غرب را به چالش کشیده و آن‌را به زانو در می‌آورد رخدادی پدید می‌آید که آن را مجاهدت علمی می‌دانیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان حدیثی که قلم علما را برتر از خون شهدا می‌داند، ابراز کرد: مجاهدت علمی همچون خون شهدا است چرا که امروز توانسته خط مقاومت را پررنگ‌تر سازد.

طهرانچی تصریح کرد: آنچه امروز در یمن رخ داده ماحصل پیروزی‌های ما در جبهه مقاومت و مجاهدت علمی است.

کد خبر 4758057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =