طرح توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط سرسختی شازند اجرایی شود

اراک- دبیر سومین جشنواره حفاظت و توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط شازند گفت: طرح توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط روستای سرسختی شهرستان شازند مغفول مانده و بایستی اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی صدیقی روز جمعه در سومین جشنواره روستایی حفاظت و توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط روستای سرسختی در شازند، اظهار داشت: امروز این جشنواره برای سومین سال متولی در این منطقه برگزار شد.

وی ادامه داد: با توجه به مطالعات علمی صورت گرفته، ذخیره گاه جنگلی بلوط روستای سرسختی شهرستان شازند به عنوان یک ذخیره گاه ژنتیکی مهم و ارزشمند در کشور محسوب می شود.

دبیر سومین جشنواره روستایی حفاظت و توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط روستای سرسختی شهرستان شازند افزود: باید این ذخیره گاه را برای آیندگان به عنوان ذخیره اکولوژیک ژنتیکی حفظ کرد.

صدیقی گفت: با توجه به ثبت این ذخیره گاه بلوط به عنوان مناطق حفاظت شده اما این حفاظت مورد انتظار ما نیست و باید توسعه آن صورت پذیرد.

وی اظهار کرد: پلاک کوبی و شناسنامه دار شدن تمام درختان بلوط این ذخیره گاه باید به صورت مدرن از طریق جی پی اس و جانمایی ماهواره ای انجام شود.

دبیر سومین جشنواره روستایی حفاظت و توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط روستای سرسختی شهرستان شازند گفت: همچنین طرح توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط روستای سرسختی علیا شهرستان شازند مغفول مانده است و باید اجرایی شود.

صدیقی افزود: برای حفظ منابع طبیعی این منطقه باید برداشت شن و ماسه را متوقف کنیم و امیدواریم در پایان امسال مسئولین صنعت، معدن و تجارت  شهرستان شازند به قول خود عمل کنند و مجوز برداشت معادن این محدوده را تمدید نکنند.

کد خبر 4760585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =