بودجه جذب «پژوهشگران پسادکتری» پرداخت نشد

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به عدم تخصیص بودجه جذب پژوهشگران پسادکتری از سوی دولت، گفت: امروز شاهد هستیم که برای جبران کمبود بودجه، از بودجه پژوهش کسر می شود.

فتح اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تشریح شرایط جذب پژوهشگران پسا دکتری در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: این فرد باید دارای حداقل ۲ مقاله چاپ شده در مجلات معتبر علمی-پژوهشی باشند و کمتر از ۵ سال از زمان اخذ مدرک دکتری آنها گذشته باشد. همچنین افرادی که عضو هیات علمی مراکز علمی باشند، نمی توانند از این دوره استفاده کنند. 

وی با اشاره به اینکه طول دوره پسادکتری حداکثر ۲ سال است، افزود: پژوهشگران پسا دکتری از طریق ۵ نهاد از جمله صندوق حمایت از پژوهشگران، سرآمدان، بنیاد نخبگان، ستاد نانو و دانشگاه مورد حمایت قرار می گیرند.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس ضمن بیان این مطلب که حق الزحمه این افراد متناسب با طول دوره مشابه دوره دکتری محاسبه و پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته به طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ پژوهشگر از سوی دانشگاه جذب می شد که امسال به دلیل آنکه دولت بخش هایی از بودجه مربوط به این موضوع را اختصاص نداده، نمی توانیم مستقلا پژوهشگر پسادکتری جذب کنیم.

فتح اللهی اضافه کرد: در مجموع سالیانه حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر از ۵ مسیری که ذکر شد، به عنوان پژوهشگر پسا دکتری در دانشگاه جذب می شوند.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب بودجه پژوهشی در دانشگاه تربیت مدرس و سایر دانشگاه ها اظهار داشت: حوزه پژوهش جایی است که باید همه پول ها در آنجا هزینه شود ولی امروز شاهد هستیم که برای جبران کمبود بودجه، از این بخش کسر می شود. 

کد خبر 4761069

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =