لزوم برخورداری شهردار دزفول از فرصت قانونی رفع مشکل بازنشستگی

دزفول- عضو شورای شهر دزفول گفت: شهردار دزفول حق قانونی دارد با برخورداری از یک فرصت مناسب، مشکل بازنشستگی خود را پیگیری و در صورت امکان رفع کند.

به گزارش خبرنگار مهر، میرزا علی آستی پیش از ظهر امروز شنبه در چهارمین نشست شورای شهر دزفول به منظور تعیین سرپرست شهرداری در سالن جلسات این شورا، اظهار کرد: بازنشسته شدن افراد امری طبیعی است اما ما معتقد هستیم که این امر باید مراحل قانونی و اصولی خود را طی کند، محمدعلی دوایی فر نیز همچون همه افراد در سیستم اداری کشور قطعا یک روز بازنشسته خواهد شد اما در حال حاضر این روند ابلاغ نامه بازنشستگی به وی از نظر ما صحیح نیست.

وی با بیان اینکه ما از دوایی فر بت نساخته ایم فقط به دنبال قانون هستیم، افزود: ما نیز موافق اجرای قانون هستیم اما در زمینه روند ابلاغ حکم بازنشستگی شهردار ابهاماتی وجود دارد؛ بنابراین از نظر ما دوایی فر همچنان شهردار دزفول است، ضمن اینکه تاکنون از سوی صندوق بازنشستگی نامه ای مبنی بر بازنشستگی و قطع حقوق دوایی فر ابلاغ نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر دزفول با اشاره به ترک جلسات پیشین از سوی وی و برخی دیگر از اعضا، گفت: طی این چند روز همچون گذشته در محافل مختلف حضور داشته ام و تاکنون هیچکس از شهروندان غیبت و یا ترک جلسات از سوی ما را سرزنش نکرده، چرا که همه آنها خواستار ماندن دوایی فر به عنوان شهردار هستند.

آستی ادامه داد: دوایی فر نیز قطعا بازنشسته خواهد شد اما این امر باید در زمان درست و قانونی خود رخ دهد. تفرقه ای که در حال حاضر بین اعضای شورای شهر رخ داده در صورت تداوم عواقب ناخوشایندی خواهد داشت؛ بنابراین لازم است یک مهلت مناسب به دوایی فر داده شود؛ چرا که حق قانونی و شرعی وی است تا بتواند در صورت امکان این مشکل را برطرف کند.

وی عنوان کرد: اگر دوایی فر توانست با پیگیری های انجام داده مشکل بازنشستگی خود را رفع کند که باید شهردار بماند، ضمن اینکه این امر نیازمند زمان مناسب دادن به وی است؛ اما در صورتی که مشکل برطرف نشود و قانون برای ما محرز شود ما نیز مطیع خواهیم بود و با قدرت وی را بازنشسته اعلام می کنیم و با تمام توان اقدام به تعیین سرپرست خواهیم کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر دزفول گفت: اینکه برخی اعضای شورا حضور دوایی فر در شهرداری و امضاهای وی در مکاتبات را دخالت مستقیم در امور شهرداری قلمداد می کنند، صحبت نامناسبی است؛ چرا که تا زمانی که شورای شهر سرپرست تعیین نکند، دوایی فر همچنان از نظر قانونی شهردار دزفول است.

آستی بیان کرد: دوایی فر در حال انجام یکسری اقدامات به منظور رفع مشکل خود است؛ بنابراین توصیه می شود پنج عضو شورا که مخالف ادامه فعالیت وی هستند، تحمل کرده و به وی فرصت دهند و به جای برگزاری جلسات تعیین سرپرست به دنبال رفع امورات شهروندان و انجام برنامه ها و سایر جلسات شورا باشند تا وضعیت موجود از بلاتکلیفی خارج شود.

وی با بیان اینکه بنده و سه عضو دیگر شورا معتقد هستیم که نامه های ابلاغ حکم بازنشستگی شهردار، مراحل قانونی را طی نکرده اند، افزود: سیستم تعیین سرپرست از سوی برخی اعضای شورا نیز صحیح نیست؛ چرا که در صورت بازنشستگی شهردار، ما نیز گزینه هایی برای سرپرستی داریم.

به گزارش مهر، فرهاد جاموسی، غلام علی سلیم گندمی، میرزا علی آستی و عادل دوایی فر چهار عضوی هستند که بر ماندن محمدعلی دوایی فر به عنوان شهر دزفول اصرار دارند و با روند نامه های ابلاغ شده مبنی بر بازنشستگی شهردار مخالف هستند.

جلسه قبلی شورای شهر در روز دوشنبه نیز برای سومین بار به دلیل غیبت این چهار عضو از رسمیت خارج شد.

با این وجود در جلسه امروز میرزا علی آستی و فرهاد جاموسی حضور یافتند اما به محض ورود به دستور کار جلسه مبنی بر تعیین سرپرست برای شهرداری، با ترک کردن محل، این نشست را از رسمیت خارج کردند.

مقرر شد جلسه بعدی شورای شهر نیز با دستور کار تعیین سرپرست شهرداری در همین هفته برگزار شود.

کد خبر 4761110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =