آبخیزداری نوعی پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی کشور است

بندرعباس - مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان گفت: آبخیزداری نوعی پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امید ذاکری در هجدهمین جلسه ستاد صندوق توسعه  ملی با حضور معاون آبخیزداری، روسای ستادی و رییس شهرستان بندرعباس  افزود: سازه های  آبخیزداری منابع آبی کمکی برای ادامه حیات آبی کشور است و آبخیزداری نوعی پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی کشور محسوب می شود.

وی عنوان کرد: عملیات آبخیزداری جزو ضروریات و نیازهای استانهای کم آب و جنوبی است و اجرای سازه های آبخیزداری خلق منابع آب جدید است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به  بیش از ۸ هزار سازه آبخیزداری در استان بیان داشت: این سازه ها سبب استمرار کشاورزی ، تغذیه آب چشمه ها و کمک به اکوسیستم های طبیعی می شود.

ذاکری گفت: بارندگی های پیش رو پاییزه  فرصت خوبی برای اثر بخشی پروژه ها و  بهره گیری از ظرفیت سازه های ابخیزداری است. همه روسای ستادی و شهرستانها تلاش کنند پروژه های بیومکانیک و بیولوژیک به موقع پایان یابد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان افزود: ظرفیت ضریب رواناب بالای استان هرمزگان سبب می شود اثر بخشی پروژه ها به خوبی دیده شود.

ذاکری با قدردانی از تلاش همه همکاران در اجرای سریع و اثربخشی پروژه ها خاطرنشان کرد:  همکاران با تلاش شبانه روزی اقدامات مفیدی انجام داده اند و نظارت ها بسیار خوب بوده است و دقت بیشتر صورت گیرد تا جاهایی که حساسیت وجود دارد از  بارندگی ها اثربخشی خوبی داشته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به بیانات استاندار هرمزگان مبنی برضرورت توسعه عملیات آبخیزداری افزود: استانداری هرمزگان آمادگی خود را برای  کمک به ساخت سازه های ابخیزداری اعلام کرده است و هر گونه کمبودها و تقاضا در زمینه احداث سازه های آبخیزداری برای اعلام به استانداری هرمزگان بررسی شود.

کد خبر 4761750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =