ضرورت تشویق واقفان به وقف در حوزه های فرهنگی جامعه

پندار گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در تلاش است تا واقفان جدید را به سمت نیازهای جدید فرهنگی سوق دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه صبح و گفتگو با موضوع وقف و در ارتباط تلفنی با مهدی پندار، معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه از آنتن رادیو گفت‌وگو پخش شد.

پندار در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: واقفان با نیت های مشخص و متناسب با نیازهای جامعه وقف می کنند و منافع حاصل از وقف های اقتصادی برای رفع نیاز نیازمندان هزینه می شود.

وی درخصوص بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: عموم موقوفات سراسر کشور جنبه منفعتی دارند و بخشی از منافع حاصل از کار بر موقوفات اقتصادی برای حفظ خود موقوفه و سایر منافع هم برای اجرای نیت واقف هزینه می شود.

معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: ما واقفان جدید را به سمت نیازهای جدید فرهنگی سوق می دهیم. ما باید تلاش کنیم تا سرمایه های اجتماعی بین وقف و عموم مردم دچار کاستی نشود و مردم در جریان اجرای نیت های واقفان و فعالیت های سازمان اوقاف و امور خیریه باشند.

این مقام مسئول یادآور شد: معاونت فرهنگی سازمان نیز باید نیازهای امروز مردم مانند اشتغال، دارو و درمان و تحصیل و ایتام را به واقفان عرضه کنند تا وقف به بهترین نحو ممکن انجام شود.

کد خبر 4763640

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =