مشوق‌های ویژه برای سربازانی که دوره‌های مهارت آموزی گذرانده‌اند

سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه گفت: در حال حاضر این مشوق ها برای ۱۰۰ نفر برگزیده آموزش و پرورش اجرایی می‌شود که قرار است در همایش پنجه‌های کارآمد سربازان ماهر تقدیر شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار موسی کمالی مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ظهر امروز در نشست خبری همایش سراسری «پنجه‌های کارآمد-سربازان ماهر» اظهار کرد: سربازی برای مشارکت مردم در امر دفاع است و سربازان ما که جوانان ذکور کشور هستند بخش مهمی از مسئولیت دفاع را برعهده دارند که کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

وی افزود: تامین نیروی های مسلح از بین جوانان است و چیزی حدود ۵۰ درصد نیروهانی انسانی را از بین جوانان تعیین می‌کنیم.

سردار کمالی گفت: سومین مورد بحث کادرسازی و توانمندی است که کمتر به آن توجه میشد و جوانان وارد نیروهای مسلح می شدند و از آن خارج می شدند.

وی ادامه داد: پس از انقلاب ۱۵ میلیون وارد سربازی شدند و ۷ میلیون معارف شدند و در کل ۲۲ میلیون از جمعیت ما را افرادی را تشکیل می دهند که به نحوی با سربازی کار داشتند.

سردار کمالی گفت: قرارگاه مهارت آموزی قرار است پلی باشد تا از ۹۴۵ هزار نفر افرادی هستند که چیزی حدود هزار و ۴۵۰ ساعت حداقل و بیش از ۲ هزار ساعت اموزش مهارتی دیدند و ۶۳ درصد اینها هم پسر هستند.

سردار کمالی گفت: البته در حال حاضر این مشوق ها برای ۱۰۰ نفر برگزیده آموزش و پرورش اجرایی می شود که قرار است در همایش پنجه‌های کارآمد _سربازان ماهر تقدیر شوند، این مشوق‌ها از ۲۶ آبان اجرایی می شود.

سردار کمالی خاطرنشان کرد: مشمولی که قبل از خدمت مهارت کسب کند و از آن لیست ۵۱۲ مهارت خدمتی فرا بگیرد می‌تواند از منوی مشوق هایی که ۷ سرفصل دارد یکی از آنها را انتخاب کند.

کد خبر 4768100

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =