مفاد نشست ۴ جانبه کاخ صلح بغداد درباره ناآرامی های عراق

نشستی در کاخ صلح بغداد امروز یکشنبه با حضور برهم صالح رئیس جمهور، عادل عبدالمهدی نخست وزیر و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، نشستی در کاخ صلح بغداد امروز یکشنبه با حضور برهم صالح رئیس جمهور، عادل عبدالمهدی نخست وزیر و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق تشکیل شد.

در این نشست تحولات سیاسی و امنیتی عراق با توجه به تظاهرات بغداد و دیگر استانها بررسی شد و بر مخالفت با راهکار امنیتی در برخورد با تظاهرات مسالمت آمیز تاکید شد.

همچنین در این نشست بر ضرورت مسالمت آمیز بودن تظاهرات و ممانعت از منحرف شدن روند تظاهرات از ماهیت مسالمت آمیز آن تاکید شد و اینکه امنیت عمومی باید حفظ شود و اموال دولتی و  خصوصی مصون بماند.

در این نشست تاکید شد که قوه قضاییه و مجریه اقدام قانونی در بررسی پرونده های تحقیق ویژه فساد و پیگیری پرونده متهمان در آن برای تحقق عدالت را گشوده است و این روند ادامه خواهد یافت و احدی در هر سمتی که باشد از چنگال عدالت رها نخواهد شد.

همچنین در این نشست درباره وضع قانون جدید انتخابات و اینکه این قانون ضامن تحقق عدالت در رقابت انتخاباتی باشد و سبب شود که نامزدهای باکفایت طبق نظر رای دهندگان انتخاب شوند، بررسی شد.

شرکت کنندگان در نشست کاخ صلح بغداد همچنین تظاهرات مسالمت آمیز را یکی از ابزارهای مراقبت و فشار برای تحقق اصلاحات مورد نظر دانستند.

در این نشست همچنی بر گفتگوی ملی تاکید شد.

کد خبر 4768341

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =