استان بوشهر در تعداد ثبت‌نام کاندیداهای مجلس در یک دوره رکورد زد

بوشهر- سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: تعداد داوطلبان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در استان بوشهر ۲۱ نفر از جمع دوره قبل بیشتر است.

خسرو دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ششمین روز ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۹ نفر در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر نام‌نویسی کرده‌اند.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر با بیان اینکه تعداد ثبت‌نام‌ها ۲۱ نفر از جمع دوره قبل بیشتر است گفت: تا پایان روز ششم نام‌نویسی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ۱۳۱ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۱۰ نفر، در حوزه دشتستان پنج نفر، در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه هفت نفر و در حوزه دشتی و تنگستان هفت نفر نام‌نویسی کردند.

دهقانی با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۲۲ داوطلب مرد و ۹ داوطلب زن هستند تصریح کرد: تاکنون در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۴۴ نفر، در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه ۳۱ نفر، در حوزه دشتی و تنگستان ۲۸ نفر و در حوزه دشتستان نیز ۲۸ نفر ثبت‌نام نهایی شده‌اند.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: از این تعداد هشت نفر دارای سابقه نمایندگی، سه نفر نماینده کنونی ۲۸ نفر دارای سابقه داوطلبی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، استان بوشهر با یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت، چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد که ثبت‌نام داوطلبین انتخابات مجلس در چهار فرمانداری بوشهر، کنگان، دشتی و دشتستان صورت می‌پذیرد.

کد خبر 4790361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =