فعالیتهای قرآنی برای دولت فاقد اهمیت است/کاهش ۸۰درصدی بودجه قرآنی

لایحه بودجه سال ۹۹ در حالی منتشر شد که سهم بودجه قرآنی در آن  کاهشی ۸۰ درصدی داشته است و از بودجه مصوب سال جاری نیز تا کنون هیچ مبلغی اختصاص داده نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، متن کامل لایحه بودجه ۹۸ ساعاتی پیش در حالی منتشر شد که در آن سهم صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی تنها ۲۰ میلیارد تومان اعلام شد و نسبت به اعتبارات سال جاری ۸۰ درصد کاهش داشته است.

بودجه سال ۹۸ نیز در لایحه در ابتدا ۲۷ میلیارد بود که پس از رایزنی ها به ۱۰۰ میلیارد افزایش یافت که تاکنون ریالی از این مبلغ اختصاص پیدا نکرده است و نشان می‌دهد فعالیتهای قرآنی برای دولت بی اهمیت و فاقد اولویت است.

بودجه سال ۹۷ نیز تنها کمتر از ۵۰ درصدش به فعالیت های قرآنی اختصاص پیدا کرده و بخش اعظم آن را دولت تخصیص نداده است.

بودجه سال ۹۶ نیز با توجه به اینکه در متن لایحه بودجه ۱۰۰ میلیارد تومان بود، اما ریالی اختصاص پیدا نکرد. در سال ۹۵ نیز با اختصاص چند درصد فعالیت های قرآنی ادامه پیدا کرد.

بنابر نگاهی در اعتبارات دولت در چند سال اخیر به مصوب بودجه فعالیت های قرآنی در متن لایحه بودجه، شاهد سیر کاهشی اعتباری در این خصوص بوده ایم، به نحوی که از ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه در سال ۹۳ به ۲۰ میلیارد تومان در متن لایحه بودجه سال ۹۹ تقلیل پیداکرده است که این امر بی اهمیتی فعالیت های قرآنی از سوی دولت را نشان می دهد.

کد خبر 4791821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =