مطالعات پژوهشی رونق تولید در کشور را سرعت می‌دهد

همدان - معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همدان بابیان اینکه یافته‌های پژوهشی توان مدیریتی کشور را افزایش می‌دهد، گفت: مطالعات پژوهشی به رونق تولید کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمدرضا میرصفدری صبح دوشنبه در مراسم هفته پژوهش با اشاره به تحریم‌های تحمیلی بر ایران و تبریک هفته پژوهش به پژوهشگران عرصه‌های مختلف علمی در ایران، گفت: وجود تحریم‌ها را باید یک فرصت بدانیم.

وی در ادامه بابیان اینکه وجود تحریم‌ها موجب شده تا تلاش‌ها و کوشش‌های بیشماری در عرصه‌های مختلف انجام شود، افزود: یکی از موضوعاتی که تلاش در آن چشم‌گیر بوده، یافتن راهی برای تفکیک اقتصاد کشور از اقتصاد نفتی است و تلاش‌هایی صورت گرفته تا به بودجه‌ای بیندیشیم که منبع و منشاء آن درآمد حاصل از فروش نفت نباشد.

میرصفدری در ادامه به ضرورت تفکیک اقتصاد کشور از درآمدهای نفت پرداخت و گفت: در روزگاری که ایران مورد هجمه تحریم‌های ناعادلانه‌ و یک‌طرفه‌ای قرار گرفته باید بر توانمندی‌های علمی، شکوفایی تولیدات شرکت‌های داخلی و همچنین فناوری‌های بومی اتکا کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همدان با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در حوزه پژوهش و تحقیقات، تاکید کرد: هنگامی که از اقتصاد پژوهشی سخن به میان می‌آید دانشگاهیان و پژوهشگران کشور باید آستین بالا زده و در سیستم‌های مدیریتی و اقتصادی کشور سهیم باشند.

وی افزود: از دانش و توانمندی دانشگاهیان می‌توان به سیستم مدیریتی کشور کمک‌های موثری کرد.

میرصفدری با تاکید بر تأثیرات پژوهش و فناوری در افزایش توان کشور در سیستم اقتصادی، گفت: مطالعات پژوهشی می‌تواند فناوری و رونق تولید را افزایش داده و به تبع آن چرخه اقتصاد کشور بچرخد و فعال‌تر شود.

وی گفت: این امر خود بستری برای ایجاد اشتغال در سطح کشور خواهد شد و باید تاکید کرد که این مهم فقط از طریق استفاده بهینه از یافته‌های علمی پژوهشگران و اساتید کشور امکان پذیر است.

کد خبر 4792678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =