دهمین کنگره دندانپزشکی پارسه در شیراز برگزار شد

شیرازـ دهمین کنگره دندانپزشکی پارسه با هدف افزایش سطح علمی دندانپزشکان در شیراز برگزار و آخرین دستاوردهای علمی جامعه دندان پزشکی با حضور شرکت های داخلی و خارجی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس این کنگره ظهر چهارشنبه در جریان برگزاری این رویدادگفت: هدف از برپایی گنگره افزایش سطح علمی داندانپزشکان وآشنایی همکاران با تجهیزات جدید و مواد دندانپزشکی در کشور است که با وجود  تحریم ها و محدودیت های ارزی ،استقبال خوبی از طرف شرکت های خارجی  از این گنگره شده است.

 مهدی فروزانفر افزود: آنچه این کنگره را از سایر کنگره ها مجزا می کند نگاه به حوزه بهداشت دهان و دندان و پیشگیری است که در این خصوص سعی کردیم با برپایی جشنواره سفیران بهداشت دهان و دندان  در مدارس رسالت خود را انجام دهیم.

فروزانفر در توضیح این جشنواره گفت: با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آمورش و پرورش استان و معاونت بهداشتی علوم پزشکی شیراز، بسته ای برای حدود ۱۵۰۰ دانش آموز در نواحی کم برخوردار شیراز ارائه شد و ضمن توزیع مسواک و وسایل بهداشت و دهان و با اجرای نمایش های شاد ،آموزش های لازم به این کودکان انتقال یافت.

در ادامه دکتر امیر عزمی دبیر اجرایی این کنگره گفت: بیش از ۸۰ نفر از دندانپزشکان از نقاط مختلف ایران دراین کنگره شرکت دارند و بیش از ۷۰شرکت کننده داخلی و نمایندگان اصلی شرکت های خارجی در این نمایشگاه به عرضه محصولات داندانپزشکی  می پردازند.

وی  درخصوص عرضه محصولات دانپزشکی در این کنگره گفت: سعی بر این بود در حاشیه این کنگره  محصولات با کیفیت و مستقیم دندانپزشکی،  به پزشکان ارایه شود که  با توجه به اینکه این تجهیزات  با ارز دولتی وارد کشور شده اند با قیمت مصوب وزارتخانه به دندانپزشکان عرضه خواهد شد و به تبع آن  هزینه های درمان  نیز کاهش خواهد یافت.

کد خبر 4795279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =