اعتبارنامه مجمع جوانان اعطا شد

کرمان - در دیدار اعضای مجمع جوانان استان کرمان با مدیرکل ورزش و جوانان، اعتبارنامه این مجمع به اعضا اعطا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجمع جوانان استان کرمان، میثم پاریزی در این دیدار ضمن تقدیر از معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل، گفت: وی از زمان حضور خود در این کرسی چهره استان را در این حوزه تغییر داده و ما کمترین دغدغه را در حوزه معاونت فرهنگی و امور جوانان داریم که نشان دهنده توانمندی، اشراف و تعامل سازنده وی است.

وی افزود: با توجه به گستردگی استان کرمان و همچنین با عنایت به اینکه نمایندگانی از شهرستان‌های استان در مجمع حضور دارند می‌توان برخی مسئولیت‌ها را به شهرستان‌ها موکول کرد که این رویه می‌تواند به رشد و توسعه سمن‌های شهرستانی و درنهایت به امور مجمع کمک کند.

پاریزی تصریح کرد: از آنجا که بروکراسی اداری روند پیشبرد امور را کند می‌کند، از این رو حضور سمن‌ها در اجرایی کردن اقدامات بسیار کمک کننده است و با توجه به ظرفیت NGO استان و وجود نشاط و انگیزه در آنها نه تنها هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌شود بلکه با نبوغ و ریسک پذیری آنها حتی می‌توان استان را در کشور سرآمد کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان اظهار کرد: امیدواریم سال آینده که انتخابات کشوری مجمع برگزار می‌شود استان کرمان بتواند کرسی هیأت رئیسه خود را حفظ کرده و بار دیگر پتانسیل استان در این بخش را افزایش دهد.

روح الله اسدی معاون فرهنگی و امور جوانان استان کرمان نیز در نخستین جلسه رسمی مجمع جوانان استان کرمان، با اشاره به اینکه باید از فرصتی که برای اعضای مجمع جوانان پیش آمده است استفاده شود، گفت: تحریم‌های ظالمانه علیه ایران موجب شده است تا دولت از برنامه‌های خود عقب بماند و این مساله فرصت مناسبی را برای سازمان‌های مردم نهاد به وجود آورده است تا خود را در جغرافیای مناطق خود غالب کرده و با اقدامات داوطلبانه، توانمندی‌هایشان را نشان دهند.

وی افزود: در حال حاضر از سوی ارگان‌های دولتی اقدام شاخصی انجام نمی‌شود ضمن اینکه ما نیز در مدت مشابه سال قبل حدود ۶۰ کارگاه آموزشی برگزار کردیم اما امسال به دلیل عدم تزریق بودجه این اقدامات انجام نشد، اما سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند با تکیه بر توان و پتانسیل خود این فعالیت‌ها را انجام دهند.

احمد احمدی نژاد رئیس مجمع جوانان استان کرمان هم گفت: خوشبختانه با اتحاد و انسجام، تیم مجمع جوانان استان از افراد فعال و توانمند سازمان‌های مردم نهاد تشکل شد.

وی بیان داشت: طی مدت کوتاهی از زمان تشکیل مجمع جوانان سعی شد کم و کاستی‌های ساختاری در مجمع رفع شود و در این مدت دو اقدام اساسی صورت گرفت که نخست؛ تلاش شد با تعیین کمیسیون‌های تخصصی، از حضور تمامی سازمان‌های مردم نهاد جوانان برای حل مشکلات استفاده شود که در این راستا تاکنون دو کمیسیون تعیین و تکلیف شده است.

رئیس مجمع جوانان استان کرمان افزود: همچنین از دیگر اقدامات، رسانه‌ای کردن فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد بوده است که برنامه ریزی مشخصی برای این اقدام انجام شده و با لطف خداوند تلاش خواهیم کرد تا پایان سال وب سایت تخصصی سازمان‌های مردم نهاد نیز راه اندازی شود که همه اینها در راستای ارتقای نشاط اجتماعی در بین جوانان و ایجاد انگیزه برای تلاش و فعالیت بیشتر در بین سمن‌های جوانان است.

یادآوری می‌شود در این نشست سایر اعضای مجمع جوانان استان نیز به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود پرداخته و در پایان نیز اعتبارنامه خود را از مدیرکل ورزش و جوانان استان دریافت کردند.

کد خبر 4806466

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =