۱۵۰ قلاده سگ در پناهگاه‌ها و مناطق امن رهاسازی شدند

دومین مرحله از رهاسازی سگ های بلاصاحب با حضور حامیان و رهاسازی ۱۵۰ قلاده سگ در مناطق امن و پناهگاه‌ها انجام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین مرحله از رهاسازی سگ‌های بلاصاحب با حضور تعدادی از حامیان حیوانات از آرادکوه (محل قرنطینه) آغاز شد. حمیدرضا تحصیلی با حضور در این مرکز ضمن نظارت بر شیوه رهاسازی سگ‌ها گفت: بحث محیط زیست و سگ‌های بلاصاحب موضوعی است که اخیراً در تهران در حال تبدیل شدن به یک بحران است.

وی با بیان اینکه به دستور اکید معاون خدمات شهری شهرداری تهران طرح ضربتی به منظور جمع آوری سگ‌های بلاصاحب آغاز شد، اظهار کرد: البته در این مسیر مشکلاتی هم وجود داشت که از جمله آن‌ها می‌توان به وجود برخی از حامی نماها اشاره کرد. این افراد برای اینکه شهرداری نتواند سگ‌های بلاصاحب را جمع آوری کند نسبت به نصب تگ های قلابی روی سگ‌ها اقدام کرده اند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر تهران ادامه داد: این اقدام حامی نماها سبب گمراهی مأموران شهرداری و شهروندان می‌شود.

تحصیلی با اشاره به روند جمع آوری سگ‌های بلاصاحب گفت: پس از جمع آوری، سگ‌های بلاصاحب به مرکز قرنطینه آرادکوه منتقل می‌شوند و در آنجا توسط پزشکان پالایش، واکسن کوبی و در نهایت عقیم و پلاک گذاری می‌شوند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر تهران با اشاره به برگزاری مرحله دوم واگذاری سگ‌های بلاصاحب به حامیان گفت: با کمک این حامیان باید محل‌هایی برای رهاسازی سگ‌ها در نظر گرفته شود زیرا سگ‌ها نباید در سطح شهر تهران رهاسازی شوند. مردم از حضور سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر ناراضی هستند، وجود دو قلاده سگ هار به شهرداری تهران گزارش شده و این در حالی است که پرونده تعدادی گزش از سوی سگ‌های بلاصاحب در مراجع قضائی در حال پیگیری است.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در راستای جمع آوری این حیوانات از محیط زیست و سطح شهر توضیح داد: این حیوانات به محل‌هایی که به آنجا تعلق دارند منتقل می‌شوند. به همین منظور در دومین مرحله از این طرح با حضور حامیان ۱۵۰ قلاده سگ صورت جلسه و تحویل حامیان شد تا در مکان‌های مشخص رهاسازی شوند.

تحصیلی اضافه کرد: از این پس امکان واگذاری سرپرستی این سگ‌ها به شهروندان تهرانی مهیا است، در میان این سگ‌ها نژادهای خوبی وجود دارد که می‌توان به عنوان سگ نگهبان از آن‌ها استفاده کرد، بنابراین از حامیان درخواست می‌کنم برای حمایت از این حیوانات حتماً به ما مراجعه کنند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر تهران با بیان اینکه در میان سگ‌های موجود در آرادکوه سگ‌هایی از نژاد سرابی دیده شده است، گفت: در حال حاضر نیروی انتظامی خواسته تا سه قلاده سگ‌در اختیار آن‌ها قرار دهیم که در صدد هستیم تا به زودی این اقدام انجام شود. همچنین سایتی توسط حامیان در حال آماده سازی است تا از این پس سگ‌های نژاددار در این مکان توسط NGO ها معرفی و به صورت رایگان واگذار شوند. ما معتقدیم این حیوان همانند سایر کشورها یا باید دارای سرپرست باشد و یا در محیط طبیعی خود زندگی کند، زیرا محلات تهران جای نگه داری یا غذارسانی به این حیوانات نیست.

 

کد خبر 4815957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =