راه اندازی دکتری «مقاومت» در دانشگاه امام صادق(ع)

رئیس دانشگاه امام صادق (ع) از ایجاد دکتری علوم سیاسی گرایش مقاومت در این دانشگاه خبر داد و گفت: این جزء رویش هایی است که به برکت خون حاج قاسم به وجود آمده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، مراسمی در مسجد دانشگاه امام صادق علیه السلام برقرار شد. در این مراسم حجت الاسلام سعدی ریاست دانشگاه به ایراد سخنانی در مورد این واقعه تلخ پرداخت.

 وی در ابتدا ضمن عرض تسلیت به مناسبت این شهادت بزرگ، حاج قاسم سلیمانی را تربیت یافته مکتب امام دانست که در دو بعد جهاد اکبر و اصغر موفق بود.

حجت الاسلام سعدی در ادامه ضمن ناجوانمردانه خواندن این ترور توسط بزرگ ترین تروریست دولتی از مجامع بین المللی خواست حداقل به جهت حفظ آبروی خود در این موضوع ایفای نقش کنند.

سعدی در ادامه، این حادثه را نقض حاکمیت ملی یک کشور مستقل دانست و از مجامع علمی کشور خواست که در ابعاد حقوقی وسیاسی این عرصه به وظیفه­ی خود عمل کرده و از مجامع بین المللی نیز مجازات عاملان این حادثه را پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: شهادت حاج قاسم نشان داد که تنها راه کشور عمل به گفتمان مقاومت است.

رئیس دانشگاه امام صادق (ع) در ادامه ضمن لزوم تئوریزه کردن گفتمان مقاومت توسط جریان علمی کشور، گفت: جامعه علمی و جامعه نخبگانی ما بر روی این گفتمان به عنوان محور گام دوم انقلاب کار کنند و این را اعلام می کنم که دکترای علوم سیاسی با گرایش مقاومت را در دانشگاه امام صادق برای سال آینده راه اندازی خواهیم کرد. این جزء رویش هایی است که به برکت خون حاج قاسم به وجود آمده است.

رئیس دانشگاه امام صادق (ع) در ادامه تاکید کرد که شهادت حاج قاسم سلیمانی پایان راه گفتمان مقاومت نیست، این کج فهمی و خطای استراتژیک دشمنان جبهه مقاومت و نهضت اسلامی است.  

سعدی همچنین، حاج قاسم را چهره ی بین المللی علیه استکباری جهانی دانست و تاکید کرد : جبهه ی مقاومت به این واقعه پاسخ درخورد خواهد داد و مطئمن باشند که اولین و سریع ترین پیامی که این خون خواهد داشت انسجام جبهه ی مقاومت است و تاوان سنگین این ترور را خواهند پرداخت که همان حذف غده­ی سرطانی در خاورمیانه است.

 وی ضمن تاکید مجدد بر لزوم پاسخ دادن به دشمن درخواست پاسخ سریع، سخت و پشیمان کننده برای دولت ترامپ را مطالبه جامعه علمی کشور دانست.

کد خبر 4817007

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =