نیروگاه‌های اصفهان اجازه استفاده از سوخت مازوت را ندارند

اصفهان - رئیس کل دادگستری اصفهان با اشاره به برخی شایعات مبنی بر صدور اجازه استفاده نیروگاه‌ها از سوخت مازوت گفت: نیروگاه‌های اصفهان به هیچ عنوان اجازه استفاده از سوخت مازوت را ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حبیبی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اصفهان پیرامون دستاوردهای سفر رئیس دستگاه قضا به استان اصفهان، با اشاره به دو روزه بودن سفر آیت الله رئیسی به اصفهان، این سفر را یکی از پربرکت‌ترین سفرهای استانی رییس قوه قضاییه عنوان کرد و اظهار داشت: نخستین موضوعی که در سفر آیت الله رئیسی به اصفهان باید به آن اشاره کرد دلگرمی و نشاط پرسنل قضایی استان است و آثار خوبی را در این زمینه مشاهده کرده‌ایم.

وی  افزود: سفر معاونین رییس قوه قضاییه به شهرستانها و دیدارهای مختلفی که داشتند فرصتی برای بررسی مشکلات، نواقص و کاستی‌ها و نیازهای استان در عرصه قضایی و دستگاه‌های قضایی بود که این مسأله را هم باید از دستاوردهای سفر آیت الله رئیسی عنوان کرد.

مشکلات کلان فعالان اقتصادی با قول مساعد رسیدگی آیت الله رئیسی همراه شد

حبیبی با اشاره به نشست فعالان اقتصادی استان اصفهان با رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در این نشست فعالان اقتصادی استان مسائلی را مطرح کردند که باید در سطح کشوری و در سطح سران قوا مورد بررسی قرار می‌گرفت و رییس دستگاه قضا نیز قول مساعد نسبت به پیگیری این مسائل دادند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان از دستور رئیس دستگاه قضا برای تشکیل شورای حل اختلاف سازشی و صلحی میان فعالان اقتصادی خبرداد و تصریح کرد: این شورای حل اختلاف با حضور فعالان اقتصادی بزودی افتتاح خواهد شد و در حل اختلافات میان آنها و جلوگیری از تشکیل پرونده‌های قضایی بسیار مؤثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه آیت الله رئیسی بازدیدی چند ساعته از زندان مرکزی اصفهان داشت که آثار و دستاوردهای ارزنده‌ای به دنبال داشته است، بیان داشت: در این بازدید رئیس دستگاه قضا شخصاً با زندانی‌ها گفتگو و دیدار داشت و حدود ۳۰۰ نفر از زندانیان که شرایط عفو داشتند شناسایی و به کمیسیون مربوطه معرفی شدند و پرونده آنها به کمیسیون مرکزی ارسال شد و با دستور رییس قوه قضاییه مقرر شد با این پرونده‌ها را رأفت و اغماض بیشتری برخورد شود.

کاهش زندانیان مهریه به کمتر از ۱۰۰ نفر

حبیبی به قانون منع زندانی شدن بدهکاران مهریه اشاره کرد و گفت: بیش از ۳۰۰ نفر زندانی مهریه داشته‌ایم که اکنون این تعداد به کمتر از ۱۰۰ نفر رسیده است، تأکید رئیس دستگاه قضا بر این است که از تعداد زندانیان کاسته شود و تنها افراد خطرناک برای جامعه زندانی شوند. همچنین ۱۰ میلیارد تومان برای برطرف کردن مشکلات زندان اصفهان از سوی رییس قوه قضاییه اعتبار در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: در زمینه تأمین وثیقه یا کفیل هم شخص رییس قوه قضاییه تأکید کرده است در صورتی که افراد امکان تأمین وثیقه دارند به زندان فرستاده نشوند و همکاری های لازم با آنها انجام بگیرد تا با تأمین وثیقه از بازداشت خارج شوند و تنها در صورت قطع امید برای تأمین وثیقه زندانی شوند.

نشست صمیمی رئیس قوه قضاییه با کشاورزان استان اصفهان

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه نشست صمیمی رییس قوه قضاییه با کشاورزان استان اصفهان و تصمیمات اتحاذ شده در این نشست از دستاوردهای سفر استانی آیت الله رئیسی به اصفهان است، تصریح کرد: در این نشست تشکیل شورای حل اختلاف کشاورزان یکی از دستاوردهای این نشست بود همچنین مقرر شد برای حل مشکلات زاینده رود که استان های مختلفی را درگیر کرده است کمیته ای با حضور معاون قوه قضاییه تشکیل شود.

حبیبی با اشاره به تخصیص ۹۰ میلیارد تومان به دستگاه قضایی استان اصفهان، اظهار کرد: یکی از مشکلات مهم استان اصفهان کمبود شدید نیرو است که کمتر از ۱۰ روز بعد از سفر آیت الله رئیسی احکام استخدامی ۱۰۰ نفر از کسانی که در آزمون استخدامی دستگاه قضایی شرکت کرده بودند صادر شد و تا پایان سال احکام ۲۴۰ نفر دیگر هم صادر خواهد شد، همچنین ۱۱۴ قاضی نیز به مراجع قضایی استان تا پایان سال آینده افزوده خواهد شد.

نیروگاه‌های اصفهان اجازه استفاده از سوخت مازوت را ندارند

وی پیرامون برخی شایعات مبنی بر صدور اجازه استفاده نیروگاه‌ها از سوخت مازوت، خاطرنشان کرد: حدود دو هفته پیش مکاتباتی از سوی نیروگاه ها با دادستان کل کشور برای فک پلمپ شیرهای سوخت مازوت و استفاده از آن صورت گرفت که دادستان نیز به مراجع قضایی چند استان دستور بررسی این مسأله را صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در ادامه افزود: برخی نیروگاه‌ها اینگونه تلقی می کردند که این دستور بررسی به معنای مجوز فک پلمپ است، با برگزاری جلساتی در استان امکان استفاده از مازوت با توجه به شرایط آب و هوایی اصفهان رد شد و واضح است که با این همه مشکلات آلودگی هوا امکان استفاده از مازوت که آلودگی‌های بسیاری را به دنبال دارد برای اصفهان وجود نداشته و با درخواست بنده مدیرکل محیط زیست نسبت به بازرسی نیروگاه‌ها اقدام و مشخص شد نیروگاه‌ها از این سوخت استفاده نمی کنند و فک پلمپی در این زمینه صورت نگرفته است.

نیروگاه در زمینه تولید برق مشکلی ندارد/کمبود گاز نباید بهانه استفاده از مازوت شود

وی با بیان اینکه نیروگاه‌ها احتمال افزایش سرما و کاهش فشار گاز به دنبال بالا رفتن مصرف گاز کاهش تولید برق ناشی از این مشکل را دلیل خود برای استفاده از مازوت عنوان می کنند، گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد نیروگاه در زمینه تولید برق مشکلی ندارد و مسؤولان نیز معتقد هستند با مشکل افت فشار گاز مواجه نخواهیم شد.

حبیبی خاطرنشان کرد: بنده از طرف مردم و به نمایندگی از مردم جهت دفاع از حقوق عمومی و حفظ سلامت جامعه گفتم حتی اگر افت فشار گاز صورت بگیرد و با مشکل تولید برق مواجه شویم و حتی ناچار به قطعی یا جیره بندی برق شویم مشکلات آن برای مردم بسیار کمتر از آلودگی خطرناکی است که مصرف مازوت در نیروگاه به دنبال دارد و به نظر من مردم میان قطعی برق و حفظ سلامت خود، قطعاً سلامتی خود را در نظر خواهند گرفت.

آماری از تعداد کشته شدگان به ما ارائه نشده است

وی پیرامون بازداشت شدگان و کشته‌های اغتشاشات اخیر اظهار کرد: آماری از تعداد کشته شدگان به ما ارائه نشده است و اما مسأله این است که نحوه تصمیم گیری برای افزایش قیمت سوخت صحیح نبود و اعتراضات مردم نیز به حق بود اما اغتشاش‌گران تلاش کردند تا از شرایط پیش آمده سوء استفاده کنند.

رییس کل دادگستری استان اصفهان با تأکید بر جدا شدن صف مردم از آشوبگران، تصریح کرد: بسیاری از افرادی که در جریان اغتشاشات بازداشت شدند در همان روزهای اول آزاد گشتند چرا که اغفال، جوگیری و فریب خوردگی آنها برای ما مشخص شد و اکنون به اندازه تعداد انگشتان دست افرادی که لیدر و شاخه‌های اصلی اغتشاشات بوده‌اند در بازداشت هستند و دادگاه برخی از این افراد با حضور اصحاب رسانه و به صورت علنی برگزار خواهد شد.

بیش از ۱۰۰ قبضه اسلحه در استان کشف و ضبط شد

حبیبی خاطرنشان کرد: در همان روزهای نخست اغتشاشات بیش از ۱۰۰ قبضه اسلحه در استان کشف و ضبط شد، اینکه آماری از کشته‌ها ارائه نشده است می‌تواند به دلیل این باشد که برخی از این کشته شدگان از مردم عادی و از سوی اغتشاش‌گران مسلح به شهادت رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات بسیار سازنده و مهم است، عنوان کرد: انتخاب صحیح و حضور همگانی موضوع بسیار مهمی است، مجلس شورای اسلامی از ارکان مهم نظام است و مردم باید با حضور پرشور خود انتخابات خوبی را رقم بزنند.

انگلیس خیرخواه مردم نیست

حبیبی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود برخی افراد رد صلاحیت شدند صحیح نیست بلکه صلاحیت آنها برای کاندیدا شدن در انتخابات احراز نشده است؛ عدم احراز صلاحیت یک نفر در عرصه‌ای به منزله ناصالح بودن او و نداشتن صلاحیت برای حضور در عرصه‌های دیگر نیست، کسانی که صلاحیت آنها احراز نشده است از فرصت اعتراض قانونی می‌توانند استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان به عدم همراهی مردم با فراخوان دشمنان خارجی و ضدانقلاب به منظور اغتشاش به هبانه حادثه سقوط هواپیما اشاره کرد و گفت: تنها افرادی که زیر پرچم انگلیس و آمریکا و آل سعود هستند و تعداد بسیار کمی هم دارند از این فراخوان‌ها استقبال کردند.

وی با اشاره به حضور سفیر انگلیس در اغتشاشات اخیر در تهران و تحریک مردم به اغتشاش، گفت: انگلیس هرگز خیرخواه مردم نبوده است که اگر انگلیس خیرخواه مردم بود سفیر این کشور به عنوان لیدر اغتشاش‌گران بازداشت نمی‌شد، مراجع ذی ربط افراد و کانال‌ها و پیج‌هایی که دعوت به اغتشاش می‌کنند را زیر نظر داشته و در صورت لزوم با آنها برخورد قاطعانه‌ای صورت خواهد گرفت.

کد خبر 4824367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =