ورود وزارت علوم به پرونده جعل مدارک دانشگاه آزاد

مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم از ورود معاونت حقوقی این وزارتخانه به پرونده جعل مدارک دانشگاه آزاد و تهیه مقاله برای مجلات خارجی خبر داد.

حسین آقابابایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت رسیدگی و برخورد با تخلفات علمی گفت: به تازگی دو پرونده جدید در این خصوص مطرح شده است که با اطلاعی که بازپرس به ما داده به این پرونده‌ها ورود پیدا کرده ایم.

ورود وزارت علوم به پرونده تهیه مقاله برای مجلات خارجی

وی ادامه داد: یکی از این پرونده‌ها که در دادسرای امور رایانه مطرح شده، مربوط به تعداد زیادی مقالات است که برای مجلات خارجی تولید شده که ما به این موضوع ورود کرده و در حال بررسی لیست مذکور هستیم.

مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: این مقالات به سفارش برخی دانشجویان یا ممکن است به سفارش اساتیدی تهیه شده باشند، در هر صورت این مقاله‌ها متقاضی داشته و به زبان انگلیسی تهیه و برای مجلات خارج از کشور ارسال می شده است.

وی افزود: کارهای مقدماتی و حتی هماهنگی و رایزنی با مجلات خارجی هم توسط تهیه کنندگان مقالات انجام می شده، که البته هماهنگی و رایزنی جرم نیست ولی تهیه مقاله توسط این افراد جرم محسوب می‌شود.

ورود وزارت علوم به پرونده جعل مدارک دانشگاه آزاد

آقا بابایی ادامه داد: یک پرنده دیگر نیز در شعبه ۷ دادسرای کرج با شکایت دانشگاه آزاد و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در جریان است که وزارت علوم نیز به آن ورود پیدا کرده است که متهمان زیادی دارد. این پرونده مربوط به جعل مدارک است که بیشتر هم به دانشگاه آزاد ربط دارد.

شناسایی هویت تعدادی از دانشجویان متقلب علمی

وی ادامه داد: پرونده‌ای هم در شعبه ۱۲ و ۹ بازپرسی در جریان داریم، اطلاعات جدیدی را استخراج کرده و به دانشگاه‌ها ارسال کرده ایم، فایل جدیدی هم احراز هویت کردیم که بعد از آماده شدن به دانشگاه‌ها ارسال خواهیم کرد.

وی درباره برخورد با دانشجویانی که تخلف علمی مرتکب شده اند نیز گفت: لیست این دانشجویان به دانشگاه‌ها ارسال می‌شود هیئت‌های تخلفات دانشگاه‌ها موضوع را بررسی و رسیدگی می‌کنند و حکم لازم را صادر می‌کنند که ممکن است ابطال مدرک و یا اخراج دانشجو بوده و یا هر تصمیم دیگری که اتخاذ کنند، ما به این موضوع ورود نمی‌کنیم.

کد خبر 4829741

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =