رودخانه «هیر چایی» ساماندهی می‌شود

اردبیل - رئیس سازمان صمت اردبیل گفت: با توجه به نهایی شدن طرح ساماندهی رودخانه «هیر چایی» صدور مجوز برداشت شن و ماسه از این محل مورد بررسی قرار گرفت تا روند ساماندهی این رودخانه شتاب گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین صادقی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه ساماندهی رودخانه «هیر چایی» با توجه به نهایی شدن طرح ساماندهی رودخانه هیر، عنوان کرد: گزارش طرح مربوطه توسط انجمن «شن و ماسه» به منظور اعلام نظر فنی تحویل دستگاه‌های ذیربط شده تا در بازه زمانی مناسبی شاهد انجام اقدامات مورد نیاز برای ساماندهی این رودخانه باشیم.

وی افزود: با توجه به درخواست هیئت مدیره انجمن «شن و ماسه استان» مبنی بر صدور مجوز برداشت موقت از اراضی واقع در حریم این رودخانه و نیز ذخایر موجود در بستر رودخانه «هیر چایی»، افزود: هرگونه مجوز برداشت صادره از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای اعضای انجمن، صرفاً تا پایان فروردین ماه سال آتی اعتبار داشته و پس از آن هر گونه اقدام در این بخش در قالب صدور پروانه بهره برداری خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: کلیه شرایط لحاظ شده در طرح ساماندهی رودخانه هیر چای، مشمول مجوز برداشت صادره نیز خواهد بود.

صادقی در خصوص نحوه برداشت شن و ماسه نیز یادآور شد: عمق و کد ارتفاعی برداشت، مختصات جغرافیایی محل مورد نظر و … دقیقاً مطابق با طرح مزبور خواهد بود، همچنین از برداشت در خارج از ضوابط قانونی بستر رودخانه خودداری گردد.

وی ادامه داد: صدور مجوز برداشت شن و ماسه پس از اعمال تغییر کاربری اراضی در کمیسیون تبصره یک میسر خواهد بود.

صادقی تصریح کرد: همکاران امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی در راستای تسهیل روند کار اداری سعی نمایند حداکثر طی دو هفته درخواست‌های واصله برای تغییر کاربری اراضی را به اتمام برسانند.

کد خبر 4831641

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =